Najnowsze informacje
Strona główna / Temat Tygodnia / NAPRAWMY WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI

NAPRAWMY WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI

Z przyjemnością informujemy o inicjatywie Michała Zielińskiego. Człowieka, który widząc bezsilność naszych organów w naprawie wymiaru sprawiedliwości chce to zrobić silami całego społeczeństwa. Warto go wesprzeć. Oto jego prośba o wsparcie społecznego działania. Poniżej zamieszczamy link, gdzie każdy, kto chce przyłączyć się do uzdrawiania naszego wymaiaru sprawiedliwości może wypełnić specjalną ankietę.
Nasz Wymiar Sprawiedliwości jest ciężko chory. Mamy wadliwe prawo, źle działające sądy i prokuratury w których panuje korupcja i nepotyzm. Cały system jest źle zorganizowany, drogi, niesprawny, hamuje nasz rozwój gospodarczy i nie odpowiada potrzebom społeczeństwa.
Jeśli nie dziwi cię, że w 2010r. z 90 000 skarg, Resort Sprawiedliwości uznał za zasadne tylko 3,8%. Nie bulwersuje, że we Francji w 2008 r. było 9 sędziów/100 tys. ludności, a w Polsce 26, a postępowania gospodarcze w Polsce trwały 850 dni, a we Francji 76. Uważasz za zasadne, że polski prokurator miał 179 spraw/rok a francuski 2 674. Godzisz się, by na tak funkcjonujące Sądownictwo, wydawać 1,82% budżetu Państwa, podczas gdy w Anglii, Danii i Irlandii wydają 0,2%. Sądzisz, że studenci Wydziału Prawa UW, którzy wg badań z 1999 r. w 61% akceptowali w swej przyszłej pracy zawodowej KORUPCJĘ, mogą być dziś dobrymi sędziami i prokuratorami? NIE RóB NIC!
Jeśli jednak uważasz, że Wymiar Sprawiedliwości wymaga ?Generalnego Remontu?. Dołącz do nas. Wpisz się na listę poparcia. ?Jeśli myślisz, że nic nie możesz zmienić, ZMIEŃ MYŚLENIE? TEN SYSTEM TRZEBA NAPRAWIĆ W tym celu zawiązujemy inicjatywę obywatelską by doprowadzić do koniecznych zmian, a w tym m.in.
1. Zlikwidowania immunitetu sędziów i prokuratorów.
2. Powołania Niezależnej Komisji Analiz Procesów (NKAP), do oceny wyroków naruszających prawo, podobnej do Angielskiej CCRC.
3. Wprowadzenia wyborów na sędziów i prokuratorów rejonowych, okręgowych i apelacyjnych.
Uzasadnienie Naprawa Wymiaru Sprawiedliwości wymaga porozumienia wszystkich ludzi dobrej woli, organizacji pozarządowych, prawników, mediów, rządu, parlamentu i SPOŁECZEŃTWA. Działamy dla społeczeństwa. Dla nas. By nasz kraj stał się państwem prawa. Nie dla jakiejś partii. Nasze cele są słuszne. Głosuj w sondach!Odwiedzają nas ludzie z kraju i całego świata: Anglii, Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Chin, Cypru, Czarnogóry, Czech, Danii, Europy, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Irlandii, Islandii, Kanady, Kuwejtu, Litwy, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, USA, Węgier, Włoch, Zjedn. Emiratów Arabskich. Prześlij link do: www.forum-z.cba.pl przyjaciołom i znajomym.

Sprawdź także

Pani Małgosia, czy prezes

Włodzimierz Wróbel: Czytając przepisy Konstytucji RP o Trybunale Stanu Osoba powołana urząd I Prezesa SN, …