Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Narkotykowy szlak z Holandii

Narkotykowy szlak z Holandii

12 osób zostało objętych aktem oskarżenia skierowanym do Sądu Okręgowego w Poznaniu, a dotyczącym przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Śledztwo nadzorował Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w sprawie przywozu wbrew przepisom ustawy z Holandii na terytorium RP znacznych ilości substancji psychotropowych. Podstawą do wszczęcia postępowania było zatrzymanie na autostradzie w dniu 16 czerwca 2010 roku samochodu osobowego, którym kierowała Lidia K., a pasażerem był Norbert T. Po szczegółowym przeszukaniu auta ujawniono kilkanaście paczek, których zawartość wstępnie przebadano testerem. W paczkach była amfetamina i marihuana.
Po przeprowadzeniu badań w Laboratorium KWP w Poznaniu ustalono, że wyżej wymienieni przewozili ponad 1945 gram amfetaminy i ponad 4.978 gram środka odurzającego w postaci ziela konopi innych niż włókniste. W wyniku przeprowadzonego w tej sprawie postępowania ustalono koleje osoby, które uczestniczyły w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.
Materiał dowodowy zebrany w toku śledztwa pozwolił na ustalenie, iż oskarżeni : Norbert T., Lidia K.. Patryk K., Marek B., Mateusz L., Bartosz W., Piotr O. i Andrzej K. uczestnicząc w obrocie wyżej wymienionymi środkami, uczynił sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Oskarżonym może zostać wymierzona kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także

Doroczny raport AI

50 tysięcy osób odwiedziło naszą stronę internetową w poszukiwaniu rzetelnych informacji w dniu ogólnokrajowego referendum …