Strona główna / Szczypta soli / Narodowy Dzień Nienawiści

Narodowy Dzień Nienawiści

To płonące w Warszawie mieszkanie będzie symbolem obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w 2020 roku w Warszawie. Polscy faszyści, sorry, narodowcy rzucili racę do mieszkania wynika z informacji przekazanej przez Straż Pożarną. Powodem mogła być flaga LGBT i baner „Strajk Kobiet” na jednym z balkonów. „Niech płonie!” – krzyczeli manifestanci, którzy nagrali zajście.

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Zdaniem stołecznej policji przemarsz uczestników w tej formule był nielegalny. „W Al. Jerozolimskich w centrum miasta na pasy ruchu przeznaczone dla pojazdów weszły osoby piesze. Policjanci kierują do nich komunikaty wzywające do zachowania zgodnego z prawem. Osoby są informowane, że zgromadzenie w takiej formule jest nielegalne” – czytamy na TT warszawskiej policji. W centrum stolicy doszło do zamieszek. policja, o dziwo, interweniowała.

W celu przywrócenia porządku publicznego, w ramach obowiązującego prawa prowadzone są działania pododdziałów zwartych policji. Kilku policjantów zostało rannych. Wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego w tym gaz pieprzowy i w indywidualnych przypadkach broń gładkolufowa” – przekazał na Twitterze rzecznik Marczak.
Organizatorzy Marszu Niepodległości zapowiadali Przejazd Niepodległości, ale ponieważ wówczas nie byłoby możliwości rzucania petard i rac wrócono do starej formy.
Zdawać by się mogło,że obchody kolejnych rocznic odzyskania niepodległości przez Polskę powinny być narodowym świętem. Tak jednek nie jest. Protofaszyści i faszyści polscy, sorry, narodowcy, jak na razie doprowadzili do zamordowania prezydenta Polski Gabriele Narutowicza i prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.Kto następny?
Kazimierz Brzezicki

Sprawdź także

Zmienić rejestr pedofilów

Co trzeba zmienić w „Rejestrze pedofilów”. Wystąpienie Marcina Wiącka do Ministra Sprawiedliwości Rzecznik Praw Obywatelskich …