Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Narodowy Nie( Ład)

Narodowy Nie( Ład)

I wreszcie wiemy, co ma mieścić się w dawno zapowiadanym z hukiem „Nowym Ładzie”, który stracił przymiotnik: nowy i przybrał narodowe formy jako „Polski Ład”.

Na 160 stronach mamy przepisy nie tylko na najbliższą kadencję, ale i kolejne lata PiS-owskiego dobrobytu. Zmiany obejmują wszystkie niemal dziedziny życia od podatków po kulturę i edukację.

Kaczyński podkreślił, że partia chce zaspokoić ambicje i aspiracje Polaków. „Partia rządzi, partia radzi, partia nigdy cię nie zdradzi” – tak to mniej więcej brzmiało. W Nowym Polskim Ładzie, na zakończenie pandemii rząd wreszcie dostrzegł lekarzy i obiecuje na służbę zdrowia przeznaczyć 6 % PKB w 2023, a 7 % w 2027. Ponadto będzie nowa Agencja Rozwoju Szpitali oraz Nowy Fundusz Medyczny, odpowiedzialne za modernizację służby zdrowia. Z nowymi, dobrze płatnymi etatami, oczywiście. Karetka pogotowia dla każdego i 24-godzinny dyżur w każdym powiecie.

Największą rewolucję zapowiedziano w podatkach. Kwota wolna od podatku ma wynieść 30 tys. zł (czyli brak opodatkowania za pensje do 2500 zł oraz za najniższe emerytury), drugi próg podatkowy zostanie podniesiony z 85 do 120 tys. zł (przecież swoi też muszą zarobić). Specjalna ulga dla wracających z zagranicy oraz budowa domu do 70 m² bez zezwolenia.

Prezes stawia na cyfryzację, rolnictwo i małe ośrodki. Dla młodych będą ułatwienia w zaciąganiu kredytów i nowy kurs historii, a następnie odbudowa zamków i zabytków, bo Polska ma wreszcie wstać z ruin!

Nie będzie 200 +, ale 12 tysięcy + na każde drugie i kolejne dziecko przez pierwsze trzy lata po jego urodzeniu. Będzie to można rozbić na rozmaite sposoby, na flaszki również. Dla rodzin umarzalne kredyty do 150 tys. zł.

Zachwyceni sobą autorzy projektu, czyli Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Elżbieta Witek, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin zapraszają wszystkich do współpracy i składania podpisów pod deklaracją programową „Polskiego Ładu”.

Źródło:koduj24.pl

Sprawdź także

Magister przemówiła

Julia Przyłębska skomentowała wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka Prezes Trybunału Konstytucyjnego zabrała głos w sprawie …