Najnowsze informacje

Neon nad kancelarią

Znikają ograniczenia dotyczące rozmiarów i kolorów szyldów informujących o kancelarii radcy prawnego. Krajowa Rada Radców Prawnych przyjęła nową uchwałę w sprawie tablic informacyjnych kancelarii radcowskich ? donosi Serwis Radca Prawny.Przepis uchwały dotyczący logo samorządu ma charakter zalecenia, a nie nakazu. A zatem szyldowa rewolta.
? Zalecamy w niej zamieszczenie na tablicy logo Krajowej Izby Radców Prawnych ? podkreśla Maciej Bobrowicz, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych. ? Oznacza ono nie tylko przynależność do największego samorządu prawniczego w Polsce, bo jest to również niezwykle ważna informacja dla klientów wskazująca, że prawnik pracujący w kancelarii to profesjonalny radca prawny, przedstawiciel zawodu zaufania publicznego, którego obowiązują tak ważne zasady jak etyka i tajemnica zawodowa ? dodaje prezes Bobrowicz.
Przepis uchwały dotyczący logo samorządu ma charakter zalecenia, a nie nakazu. Ci radcy, którzy będą zainteresowani umieszczeniem go na swoich tablicach, będą mogli zwrócić się o pomoc do swoich izb, będzie ono także do pobrania za pomocą stron internetowych. Izby zostaną zobowiązane do udostępniania materiałów zainteresowanym członkom samorządu. Znikają za to przepisy dotyczące rozmiarów tablic i kolorów liter oraz tła.

Sprawdź także

Tydzień Konstytucyjny

Do tegorocznej edycji Tygodnia Konstytucyjnego zgłosiło się prawie 1100 szkół w całym kraju. Nadal brakuje …