Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Niebawem 11 Listopada

Niebawem 11 Listopada

Prezydent Bronisław Komorowski stwierdził, że w życiu politycznym i mediach jest „coraz mniej refleksji o odpowiedzialności za słowo”. Jak dodał, z niepokojem obserwował wydarzenia, które nastąpiły po publikacji „Rzeczpospolitej”. Jest coś niesłychanie niepokojącego w tym, że refleksji o odpowiedzialności za słowo jest, niestety, w polskim życiu politycznym, ale i w polskich mediach – coraz mniej. Wydaje mi się, że razem powinniśmy się zastanowić, czy nie przekroczono granicy, w tym wypadku nieodpowiedzialności za słowo, tak dalece, że szkodzi to nam wszystkim – powiedział Bronisław Komorowski. Jak dodał, „jest pytanie o odpowiedzialność nie tylko polityczną, ale także moralną, być może również prawną”.
– Bo jeśli się okazuje, że jeden artykuł, oparty (…) o błędne przesłanki, czemu redakcja dała wyraz mówiąc o popełnionych błędach, wywołuje polityczne tsunami, wywołuje falę agresji politycznej, oskarżeń najdalej idących, o zabójstwo, o morderstwo, o wszystkie zbrodnie, które popełniają władze państwa polskiego, to coś niesłychanie złego się z nami wszystkimi dzieje – powiedział prezydent.
Niebawem Święto 11 Listopada.Narodowcy wszelakiej maści i prwica już zacierają ręce. Czy naprawdę na niewybredne ataki i poniżanie ludzi myślących inaczej niż oni nie znajdzie się rada?

Sprawdź także

Antysemici z PiS

Europoseł Grzegorz Braun, były premier Mateusz Morawiecki i byli ministrowie z jego rządu Piotr Glińśki …