Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Niedyskretny urok zła

Niedyskretny urok zła

PiS chce ukrócić niezależność TVN tworząc specprzepisy. O komentarz do planów polityków PiS onet.pl poprosił prawnika prof. Stanisława Sołtysińskiego, partnera założyciela kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

– Te przepisy są po prostu okropne i bardzo niebezpieczne – uważa prof. Sołtysiński.– Być może obecnie chodzi o próbę utrudnienia funkcjonowania stacji. Przecież jeśli brać na poważnie groźbę utraty licencji na nadawanie, to koncern musi się jakoś do tego przygotować. Już teraz w TVN-ie mogą się zastanawiać: zatrudniać ludzi, czy zwalniać? Podejmować ryzyka dotyczące przyszłości, czy się wstrzymać? Nie jest to komfortowa sytuacja dla firmy – tłumaczy.

Jak dodaje, „rację niestety ma Donald Tusk, który wskazuje na to, że przyzwyczailiśmy się do zła”. – Obecny obóz robi wszystko, by utrzymać się przy władzy. Rząd nie liczy się już żadną opinią ani w kraju, ani za granicą i prze do przodu. Usuwa wszystko, co przeszkadza w sprawowaniu władzy. Uważam, że można liczyć się z kolejnymi niespodziankami i atakiem na kolejnych frontach. To może dotyczyć także innych mediów, uważa ekspert.
„Właściciele koncernu zachowają spokój. Rozpocznie się siłowanie”

– Jak zareaguje TVN? Wspomniałem już o tym, że stoją przed dylematami dotyczącymi dalszego funkcjonowania, w tym przede wszystkim zatrudniania bądź zwalniania ludzi. Według mnie na razie właściciele koncernu zachowają spokój i rozpocznie się siłowanie – przekonuje prof. Sołtysiński.
Więcej na onet.pl. Tytuł pochodzi od redakcji poprawny.pl

Sprawdź także

PiS unieważnia ETPC

W środę Trybunał mgr Przyłębskiej ma wyłączyć Europejski Trybunał Praw Człowieka. Wniosek Zbigniewa Ziobry jest …