Najnowsze informacje
Strona główna / Temat Tygodnia / Nielegalna broń dostępna w internecie

Nielegalna broń dostępna w internecie

Po serii kilkunastu tragicznych w skutkach strzelanin w USA znowu powróciła społeczna debata w sprawie dostępu do broni. I to nie tylko w USA, ale również w Polsce. Na razie Policja, i słusznie, robi swoje wydając takie pozwolenia z umiarem. Jeden z właścicieli sklepów z bronią dostał właśnie nakaz zakazu sprzedaży broni hukowej czyli pistoletu alarmowego WALTHER P99. O dziwo broń taką można kupić bez żadnego problemu w internecie. Mało tego, internetowi sprzedawcy pistolet alarmowy WALTHER P99 kal. lufy do 6mm na amunicję 9mm P.A.K. informują,że ładunki hukowe 9mm P.A.K. można zakupić w sklepie koncesjonowanym za okazaniem legitymacji posiadacza z numerem seryjnym pistoletu P99 (lub P22Q) lub podstawie faktury zakupu tego pistoletu. W poznańskim sklepie z bronią jest to niemożliwe, bo policja zobowiązała właściciela . aby rozliczał się z każdej sprzedanej sztuki amunicji i sprzedawł tylko tym, któzy mają zezwolenie na broń.
Według ekspertów wystrzał z tej broni, teoretycznie hukowej, powoduje nieomal przebicie książki telefonicznej. A gdyby taki strzał oddać w kierunku człowieka. Słusznie,że poznańska policja chce wydawać zezwolenia na zakup takiej broni. Jak jednak w Państwie Prawa mogą być inne uregulowania dla sprzedawcy broni, który ją rozprowadza z pomocą internetu, a inne dla właściciela, który prowadzi koncesjowany sklep z bronią i musi robić to, co mu nakazuje policja. Być może na to pytanie odpowie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Przy zakupie broni jest informacja,że jest ona sprzedawana w trybie odbioru osobistego. Odbiór osobisty to sposób dostawy polegający na odbiorze zamawianego towaru w sklepie firmowym lub partnerskim. Lista sklepów automatycznie dopasowuje miejsce odbioru po kodzie pocztowym zamawiającego. Istnieje również możliwość ręcznego wybrania innego sklepu niż zaproponowany przez system. Klient powinien odebrać zamówiony towar w ciągu 7 dni od momentu uzyskania ze sklepu informacji, że towar jest gotowy do odbioru. Po tym terminie sklep może sprzedać towar innemu klientowi.
Najważniejsza jest jednak in formacja, że Walther P99 to NAJGŁOŚNIEJSZA PREMIERA 2012 roku na rynku broni BEZ ZEZWOLEŃ! W Poznaniu trzeba mieć zezwolenie. W innych regionach kraju, nie?

Sprawdź także

Pani Małgosia, czy prezes

Włodzimierz Wróbel: Czytając przepisy Konstytucji RP o Trybunale Stanu Osoba powołana urząd I Prezesa SN, …