Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Niewydolność abonamentu RTV

Niewydolność abonamentu RTV

Rzecznik Praw Obywatelskich otrzymuje skargi dotyczące niewydolności organów państwa w realizacji zadań związanych z rozpatrywanie wniosków o umorzenie bądź rozłożenie na raty zaległych opłat abonamentowych. Kierowane do Rzecznika skargi związane z egzekucją zaległości abonamentowych często pochodzą od osób starszych, schorowanychlub samotnych, utrzymujących się z niskich emerytur bądź rent, które często z przyczyn od siebie niezawinionych nie wypełniły obowiązku opłaty abonamentu rtv. Otrzymywane skargi dotyczą także niewydolności organów państwa w realizacji zadań związanych z rozpatrywaniem wniosków o umorzenie bądź rozłożenie na raty zaległych opłat abonamentowych.
W wystąpieniu do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 31 lipca 2013 r. Rzecznik Praw Obywatelskich poruszył kwestie m.in. problemów z uzyskaniem zwolnienia z opłat abonamentowych, przewlekłości w rozpatrywaniu wniosków o umorzenie bądź rozłożenie na raty zaległości abonamentowych, jak również kwestię potrzeby rozważenia wstrzymania bądź zawieszenia, w określonych przypadkach, działań egzekucyjnych dotyczących tych zaległości. Niestety, pomimo upływu kilku miesięcy, Rzecznik nie otrzymał odpowiedzi w tej sprawie.
Rzecznik Praw Obywatelskich zwraca się do Premiera z prośba o spowodowanie udzielenia odpowiedzi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sprawdź także

Darmowe porady rejentów

Notariusze w najbliższą sobotę będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych stacjonarnie, telefonicznie, na czacie oraz w …