Najnowsze informacje

Nowa ekspertyza starostwa

Sąd Apelacyjny w Poznaniu dopiero w maju zajmie się sprawą niegospodarności przy zawieraniu umowy o dzierżawie szpitala w podpoznańskim Puszczykowie. Latem ubiegłego roku Sąd Okręgowy od takiego zarzutu uniewinnił m.in. byłego starostę poznańskiego Ryszarda Pomina i jego zastępczynię. Wczoraj podczas rozpoznawania sprawy przez trybunał apelacyjny, przedstawiciel starostwa wręczył sądowi nową ekspertyzę w tej sprawie.

Ponieważ z treścią tej nowej, prywatnej ekspertyzy nie zapoznali się ani adwokaci oskarżonych, ani sam sąd, trybunał apelacyjny zdecydował się odroczyć rozprawę.
Przypomnijmy, że doniesienie o możliwości popełnienia przy zawieraniu umowy wydzierżawienia szpitala spółce z Gdańska, przestępstwa złożył obecny starosta poznański Jan Grabkowski, a prokuratura po przeanalizowaniu sprawy skierowała do sądu akt oskarżenia. Zdaniem prokuratury oskarżeni doprowadzili do powstania ponad 9-milionowej szkody. Obok byłego starosty Ryszarda Pomina i jego zastępczyni na ławie oskarżonych zasiadali prezes gdańskiej spółki i szefowie szpitala w Puszczykowie.
Sąd Okręgowy w Poznaniu uwalniając byłego starostę od winy uznał, że umowa, jaką powiat poznański podpisał z gdańską spółką w 2002 roku na wynajem placówki, była uzasadniona ekonomicznie. Z wyrokiem nie zgadza się prokuratura. Zdaniem organów ścigania oskarżeni od początku wiedzieli, iż umowa nie zostanie zrealizowana a długi szpitala nie zostaną spłacone.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …