Strona główna / Szczypta soli / Nowa formuła Trójkąta

Nowa formuła Trójkąta

Podczas spotkania sekretarzy rad bezpieczeństwa narodowego Polski, Francji i Niemiec Prezydent RP Bronisław Komorowski zainaugurował nową płaszczyznę współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego. Prezydent podkreślił znaczenie współpracy w formule weimarskiej dla bezpieczeństwa Polski i Europy. Bronisław Komorowski wskazał na potrzebę pogłębienia integracji europejskiej. Wskazał, że obecny kryzys finansowy jeszcze bardziej uwidacznia konieczność przeprowadzenia tego procesu, w ramach którego jednym z zadań powinno być zaktualizowanie ESB. W kontekście szczytu NATO w Chicago prezydent wskazał na potrzebę dyskusji o zaangażowaniu ISAF w Afganistanie.
Trzeba cieszyć się z dyplomatycznego zaangażowania Polski w Trójkącie Weimarskim, należy jednak ubolewać, że słychać o nim tylko wtedy, gdy odbywa się kolejny szczyt, chociażby i na poziomie sekretarzy rad bezpieczeństwa. Czy to jeszcze powód do chwały, czy też do wstydu?

Sprawdź także

Zmienić rejestr pedofilów

Co trzeba zmienić w „Rejestrze pedofilów”. Wystąpienie Marcina Wiącka do Ministra Sprawiedliwości Rzecznik Praw Obywatelskich …