Strona główna / Listy / Nowa ustawa deweloperska

Nowa ustawa deweloperska

Firma Canfor zajmująca się organizacją konferencji , seminariów i warsztatów organizuje konferencję ?Nowa ustawa deweloperska”, która odbędzie się 5 grudnia 2011r. w Warszawie w Hotelu Holiday Inn. 11 października 2011 r. prezydent podpisał ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, tak zwaną ustawę deweloperską. Regulacja ta wprowadza rewolucyjne zmiany na rynku deweloperów. Okres vacatio legis nowej ustawy jest bardzo krótki, deweloperzy mają tylko 6 miesięcy na przygotowanie się do wprowadzenia wielu ważnych zmian i zabezpieczeń.
Przepisy przewidują, że deweloper będzie musiał zapewnić nabywcy mieszkania lub domu co najmniej jeden z czterech tzw. „środków ochrony”. Ustawa określa też zasady dotyczące postępowania upadłościowego wobec dewelopera. Obowiązkiem stanie się zawieranie umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego, a koszty aktu obciążą po połowie nabywcę i dewelopera. Każdy deweloper będzie zobowiązany do przygotowania prospektu informacyjnego, który będzie zawierał nie tylko dane na temat realizowanej budowy, ale również dane o sytuacji prawno-finansowej dewelopera, pozwolenia na budowę, sprawozdania finansowe, projekty architektoniczno-budowlane, a także przykłady poprzednich ukończonych inwestycji.
W programie konferencji m.in.: – wprowadzenie ścisłego nadzoru nad środkami powierzonymi deweloperom przez klientów, – uregulowanie treści umowy deweloperskiej, – nowe obligatoryjne prospekty informacyjne, – nowe zasady postępowania upadłościowego wobec dewelopera, – ocena wpływu nowej ustawy na rynek deweloperski w Polsce.
Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w konferencji Tomasz Delert – menadżer projektu
Szczegółowe informacje: tel.: 22 822 07 37 fax. 22 420 52 03 e-mail: konferencje@canfor.pl Patronat nad konferencją objęły Poznańskie Nieruchomości. Link do konferencji: http://canfor.pl/index.php?kat=27

Sprawdź także

Letnie praktyki u RPO

Rusza nabór na studenckie praktyki wakacyjne w Biurze RPO Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zaprasza studentów …