Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Nowy numer Magazynu POPRAWNY

Nowy numer Magazynu POPRAWNY

Z niekłamaną radością informujemy, że 21 czerwca ukaże się drugi numer Magazynu POPRAWNY. Wiele wskazuje na to, że już niebawem dojdziemy do zamierzonego cyklu wydawniczego i od jesieni POPRAWNY będzie ukazywać się jako kwartalnik, a od połowy przyszłego roku ? jako miesięcznik. W tym numerze dominują Radcy Prawni. Mija właśnie 30. lat jak wyzwolono zawód radcy. W tym numerze dominują Radcy Prawni. Mija właśnie 30. lat jak wyzwolono radców z urzędniczych okowów i pozwolono im samodzielnie wykonywać zawód. Na ich togach pojawiły się niebieskie wypustki, i zamiast występować wyłącznie w arbitrażach gospodarczych zaczęli bronić swoich klientów także w sądach.
Polecamy rozmowę z dr. Krystyną Babiak, dziekanem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu i wicedziekanem Zbigniewem Turem, który jest też autorem materiału o narodzinach zawodu radcy prawnego. W numerze również wspomnienie o Honorowym Dziekanie Poznańskiej Izby, zmarłym rok temu, Edmundzie Alexiewiczu.
30. lecie nowej ustawy o wykonywaniu zawodu świętują także adwokaci. Ustawa, która została przyjęta w okresie stanu wojennego, wracała do wielu tradycji przedwojennej polskiej Adwokatury. Nie zapomnieliśmy o innych poznańskich korporacjach prawnych.
Polecamy materiały o nowym gmachu dla Wydziału Prawa i Administracji, reportaż o tym jak uczniowie ?Marcinka? przeprowadzili rozprawę w poznańskim Sądzie Okręgowym. Jak zawsze będzie Poznański Diariusz Prawny i Kronika Sądowo ? Prokuratorska. Zamieszczamy też bardzo krytyczny materiał o zamierzanej przez rząd RP deregulacji zawodów. Sądzimy, że wywołamy społeczną dyskusję. Na koniec Raport Amnesty International o tym, że Polska nie jest prymusem, ale outsiderem jeżeli chodzi o tolerancję.
Po raz pierwszy zajęliśmy się szeroko pojętą ekologią. Polecamy artykuły o prawnych aspektach hałasu, którego skutków doświadczają ci, którzy mieszkają w pobliżu baz F-16; i emisji potwornego smrodu w Kozichgłowach, który okazuje się być zabójczy. Mamy nadzieję, że tematem tym zajmie się prokuratura, do której kierujemy wniosek o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez tych, którzy zbudowali wadliwą oczyszczalnię ścieków i przez lata tolerowali śmiertelne zagrożenie.
Przewidziany nakład: 6.000 egzemplarzy zostanie rozkolportowany w:
– poznańskich instytucjach prawnych ( wszystkie sądy ? w punktach obsługi obywatela, kancelariach prawnych oraz instytucjach użyteczności publicznej: urzędy państwowe i samorządowe, szkoły, przedszkola, Wielkopolska Izba Lekarska itp.),
– biurach sprzedaży deweloperów poznańskich,
– wybranych placówki bankowych,
-Porcie Lotniczym Poznań Ławica.
W związku z tym, że będzie to czas EURO 2012 spora liczba egzemplarzy POPRAWNEGO trafi do Strefy kibica, gdzie będą także tłumnie poznaniacy.

Sprawdź także

Manipulacje Manowskiej

Starzy” sędziowie Sądu Najwyższego skierowali w marcu do prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Adama Bodnara …