Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Nowy szef ELSA Poland

Nowy szef ELSA Poland

  • Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa – ELSA Poland ma nowego prezesa, został nim Sebastian Kowalski.
  • W poniedziałek, 28 sierpnia 2023 roku odbyło się doroczne spotkanie przedstawicieli ELSA Poland z adwokatem Bartoszem Grohmanem, wiceprezesem NRA i opiekunem Stowarzyszenia z ramienia Naczelnej Rady Adwokackiej.
  • ELSA Poland była reprezentowana przez ustępującego Prezesa Katarzynę Kasińską oraz nowego prezesa Sebastiana Kowalskiego.

Tradycyjnym celem spotkania było omówienie płaszczyzn współpracy NRA i ELSA Poland. Naczelna Rada Adwokacka już od wielu lat, jako Partner Naukowy Stowarzyszenia, wspiera je w wielu podejmowanych inicjatywach. Uczestnicy spotkania omówili dotychczasowe przedsięwzięcia oraz Kalendarz Projektów na 2023/2024.

Liczba zadań podejmowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland jest imponująca. Projekty Stowarzyszenia nieustannie ewoluują i wzbogacają się o nowe pomysły.

W tym roku ELSA zamierza ponownie zrealizować m.in.:

  • Ogólnopolski Moot Copurt z prawa i procedury cywilnej „Civilis” (to ubiegłoroczny projekt ELSY, który powstał przy wsparciu NRA),
  • Ogólnopolski Konkurs z prawa gospodarczego „Spotkanie z klientem”,
  • III Ogólnopolska Konferencja Prawa Rynku Kapitałowego,
  • liczne ogólnopolskie konferencje naukowe,
  • Monografia ELSA Poland, Akademia Praktykanta i Dni Otwarte dające studentom możliwość zapoznania się z działalnością danego partnera i Targi Praktyk.

Nie zabraknie też najważniejszej z adwokackiego punktu widzenia imprezy, jaką jest Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Adw. Joanny Agackiej-Indeckiej, od lat objęty patronatem NRA, a którego tegoroczna edycja zakończona Finałem w Poznaniu okazała się spektakularnym sukcesem.

ELSA Poland dba o rozwój akademicki studentów, przekazując im dużo wiedzy teoretycznej podczas najróżniejszych imprez i konferencji, a Naczelna Rada Adwokacka od lat ją w tym wspiera.

ELSA jako partner Naczelnej Rady Adwokackiej promuje Adwokaturę Polską wśród studentów prawa w Polsce i wspomaga absolwentów prawa w wyborach ścieżki zawodowej po ukończonych studiach.

Warto wspomnieć, że tegoroczna Edycja Badania „Studenci Prawa w Polsce” przyniosła Adwokaturze Polskiej ogromne wyróżnienie, albowiem „Adwokat” został wskazany przez respondentów, jako najbardziej pożądany zawód prawniczy.

Adwokat Bartosz Grohman podziękował serdecznie Kasi Kasińskiej za rok efektywnej i bardzo intensywnej  współpracy. Życzył jej dalszych sukcesów prawniczych, a zarazem powitał Sebastiana Kowalskiego i zapowiedział wspólne liczne inicjatywy pomiędzy ELSA Poland i NRA.

Spotkanie zakończyło tradycyjne zdjęcie adwokata Grohmana z ustępującym prezesem ELSA i nowym prezesem na tle słynnego „bluszczu”, co stało się już wspólną tradycją ELSY Poland i NRA.

Sprawdź także

RPO u Marszałka

4 grudnia 2023 r. rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek rozmawiał z marszałkiem Sejmu RP X …