Najnowsze informacje

O prawie w rytm hippopu

?Zostaw ten telefon? ? to hasło drugiej już Bitwy Prawnej, w której hiphopowcy łączą swoje talenty muzyczne z tekstami o tematyce prawniczej. Podczas tegorocznej edycji muzycy będą przestrzegać przed używaniem telefonu w czasie prowadzenia samochodu. W tym roku akcja będzie mieć nieco inny charakter niż poprzednio. W Interneciew najbliższych tygodniach będą odsłaniane kolejne klipy z przebiegu wydarzeń ? od wypadku drogowego, spowodowanego przez korzystanie z telefonu przez kierującego, po rozprawę sądową. W każdym spocie losy bohaterów będzie opowiadało dwóch raperów. Akcję promuje i wprowadza w historię znany muzyk – Czeski – z utworem ?Męstwo?. Teledysk zamieszczony został kilka dni temu na profilu Bitwy Prawnej na Facebooku i do tej pory miał 200 tys. wyświetleń.
Bitwa Prawna to program, który ma na celu propagowanie dobrych wzorów zachowań, wykorzystując do tego popularne wśród młodych ludzi dźwięki hip hopu. W pierwszej edycji pomysłodawcy projektu przestrzegali przed zgubnym połączeniem alkoholu/narkotyków z jazdą samochodem. Akcja podzielona była na trzy części – kampanię społeczną, konkurs dla hiphopowców oraz tytułową bitwę prawną dla mistrzów freestyle’u, która odbyła się 26 czerwca 2015 r. w Zabrzu. Pomysłodawcami akcji są adw. Roman Kusz, przewodniczący komisji Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej przy NRA i adw. Grzegorz Prigan z izby adwokackiej w Opolu. Zapraszamy do śledzenia Bitwy na naszej stronie i na https://www.facebook.com/bitwaprawnapl/ Patronat nad akcja objął Dziennik Gazeta Prawna. Głównym sponsorem jest PZU.

Sprawdź także

Podatnik na łasce „skarbówki”

System narzuca formę opodatkowania osobie podejmującą działalność gospodarczą. BRPO pisze do MF Po wypełnieniu wniosku …