Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Obchody Święta Prawników

Obchody Święta Prawników

Kongres Ars Legis, procesja prawników, msza święta w ich intencji i spektakl kabaretu „Loch Camelot” złożyły się na Święto Prawników 30 maja w Krakowie. Organizatorem uroczystości tradycyjnie będzie Ars Legis ? Stowarzyszenie im. św. Ivo Helory ? Patrona Prawników. Data Święta związana jest z liturgicznym wspomnieniem św. Ivo Helory.
Świętowanie rozpoczęło się od rana, turniejem szachowym w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, o godz. 10.00. Godzinę później zaplanowano start Biegu Temidy na 5 i 10 km na Stadionie Korony. Zwolennicy wolniejszego tempa mogą wziąć udział w spacerze z przewodnikiem po Krakowie śladami św. Ivo – początek o godz. 13.00 przy ul. Kanonicza 23. O godz. 17.00 w Librarium, Collegium Maius rozpocznie się Kongres Ars Legis ? wyłącznie dla członków Stowarzyszenia i imiennie zaproszonych gości. O godz. 19.30 ruszy procesja prawników w togach z dziedzińca Collegium Maius do kościoła św. Anny, gdzie odprawiona zostanie uroczysta msza święta, z możliwością ucałowania relikwii św. Ivo.
Świętowanie zakończyło o godz. 21.00 występ kabaretu w piwnicy Loch Camelot, ul. św. Tomasza 17. Patronat nad Świętem Prawników objęli: Naczelna Rada Adwokacka, Minister Sprawiedliwości RP, Krajowa Rada Radców Prawnych, Krajowa Rada Notarialna oraz Krajowa Rada Komornicza.

Sprawdź także

Dzień otwarty Notariatu

Dzień Otwarty Notariatu to najważniejsza inicjatywa społeczna samorządu notarialnego realizowana przez Krajową Radę Notarialną oraz …