Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Obóz praw człowieka

Obóz praw człowieka

W dniach 14-18.09.2013 r. w Międzywodziu odbędzie się obóz dla aktywistek i aktywistów, poświęcony prawom człowieka oraz bieżącym kampaniom Amnesty International. Obóz jest dedykowany osobom, które chcą aktywnie działać do czerwca 2014 r. w swoich miejscowościach we współpracy z koordynatorką aktywizmu Amnesty International.
Jeśli: chcesz zostać aktywistą/aktywistką w ramach ogólnoświatowego ruchu ludzi działających na rzecz praw człowieka chcesz wiedzieć, czym są prawa człowieka i jak organizować akcje na rzecz ich przestrzegania jeśli nie współpracujesz z Amnesty International, bądź działasz z nami nie dłużej niż rok. jesteś pełnoletni/pełnoletnia Nie zwlekaj! Wyślij swoje zgłoszenie do 20 sierpnia 2013 r. na adres oboz(at)amnesty.org.pl z dopiskiem AKTYWIZM.
Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z potwierdzeniem uczestnictwa w obozie: osoby, które zakwalifikują się do wzięcia udziału w obozie otrzymają informację zwrotną do dnia 23 sierpnia. Możliwe, iż w dniach 21 i 22 sierpnia z wybranymi osobami skontaktujemy się telefonicznie. Poszukujemy przede wszystkim osób z województw łódzkiego i pomorskiego, ale zapraszamy też osoby z innych regionów.
Założenia obozu: stworzenie grupy aktywistów/aktywistek, działających lokalnie na rzecz praw człowieka merytoryczne przygotowanie do wspierania bieżących kampanii Amnesty International poszerzenie wiedzy i świadomości o prawach człowieka zwiększenie wiedzy i umiejętności prowadzenia akcji w społecznościach lokalnych.
Osoby, które wezmą udział w obozie będą zobowiązane do przeprowadzenia w ciągu najbliższego roku minimum dwóch akcji w swoich miejscowościach w ramach prowadzonych przez Amnesty International kampanii. Dodatkowo z uczestnikami/uczestniczkami obozu zostaną podpisane umowy o współpracy.
Program obozu przewiduje następujące zajęcia tematyczne: Prawa człowieka i ubóstwo, współzależność i niepodzielność praw człowieka prawa uchodźców i migrantów przymusowe wysiedlenia wolność słowa w Rosji Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prowadzonych kampanii przez Amnesty International wejdź na stronę: www.amnesty.org.pl Osoby uczestniczące w szkoleniu zostaną także wyposażone w umiejętności związane z przygotowaniem i organizowaniem akcji lokalnych, współpracy z mediami i angażowania lokalnej społeczności.
Kwestie organizacyjne: Obóz odbędzie się w dniach 14-18.09.2013 r. w ośrodku wypoczynkowym w Międzywodziu. Zajęcia odbywają się każdego dnia w godzinach od 9.00 do 19.00 (z przerwą obiadową). Organizator pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia, koszty podróży będą zwracane po okazaniu biletów PKP (nie ma możliwości dojazdu własnym samochodem).

Sprawdź także

Nauka konstytucji

Minister sprawiedliwości powołał Pełnomocniczkę do spraw edukacji konstytucyjnej Aleksandra Chudaś otrzymała dziś (11.06.2024 r.) z …