Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Obrona wartości

Obrona wartości

Dzięki naszej współpracy udało się obronić niezależność samorządów adwokackiego i radcowskiego – napisał kończący kadencję prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych r.pr. Maciej Bobrowicz w liście do adw. Jacka Treli, prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej. Jedynie silna Adwokatura i silna Krajowa Izba Radców Prawnych są najlepszymi gwarantami niezależności obu tych zawodów. Niezależności, która wprost oddziaływuje na dobro klientów, tym samym zaś na bezpieczeństwo prawne Polaków.

W liście z podziękowaniami za czteroletnią współpracę, r.pr. Maciej Bobrowicz podkreśla, że w tym czasie prezesi KRRP i NRA byli „świadkami zmian w obrębie systemu wymiaru sprawiedliwości, które trudno nazwać inaczej, niż druzgocącymi. Od 2015 roku polityka wkroczyła z całą, destrukcyjną mocą do naszych środowisk, zawodów, samorządów.”

W tym kontekście r.pr.Bobrowicz docenia fakt współpracy z prezesem Jackiem Trelą. „Ten trudny czas był najlepszym testem tego, kto potrafi bronić nie tylko zawodowych pryncypiów, ale także i demokracji. Na jednym i drugim polu znajdowałem w Panu Prezesie skutecznego sojusznika. Sojusznika, na którym mogłem nie tylko polegać, ale któremu można było przede wszystkim zaufać. Dzięki naszej współpracy udało się obronić niezależność samorządów adwokackiego i radcowskiego. Obaj wiemy, że były na nią polityczne zakusy.”

Autor listu dostrzega też płynące ze wspólnych doświadczeń dobre wnioski na przyszłość. „Wnioski wskazujące, że jedynie silna Adwokatura i silna Krajowa Izba Radców Prawnych są najlepszymi gwarantami niezależności obu tych zawodów. Niezależności, która wprost oddziaływuje na dobro klientów, tym samym zaś na bezpieczeństwo prawne Polaków.”

„Do wzmocnienia Adwokatury przyczynił się Pan Prezes jak rzadko kto przed Panem. Wierzę, że będzie Pan swą misję kontynuował. Czego zarówno adwokatom, jak i Panu Prezesowi szczerze i serdecznie życzę.” – zakończył.

(Cały list prezesa Bobrowicza do prezesa Treli na stronie adwokatura.pl i kirp.pl)

Sprawdź także

Tęczowej Maryi cd.

List katolików z Holandii w obronie tęczowej Maryi 04 listopada 2021 Niezrozumiałe i szokujące – …