Obywatelski Sędzia Roku

Fundacja Court Watch Polska od tego roku organizuje coroczny plebiscyt ?Obywatelski Sędzia Roku?. Tym tytułem będzie nagradzać przedstawiciela trzeciej władzy, który w ostatnim roku (od 1 lipca 2014 do 1 lipca 2015) wyróżnił się w sposób szczególny reprezentowaniem perspektywy obywateli w sądownictwie i działaniami budującymi zaufanieobywateli do wymiaru sprawiedliwości. Nie chodzi o działalność orzeczniczą, a o inicjatywy podejmowane przez sędziów poza tą sferą.
Nagroda będzie przyznawana sędziemu, który skutecznie zmniejsza dystans pomiędzy trzecią władzą a społeczeństwem i sprawia, że obywatele mają poczucie, że zostali potraktowani w sądzie z szacunkiem i godnością.
Zgłoszenie na adres plebiscyt@courtwatch.pl może wysłać każda osoba, która miała styczność z sądownictwem. Poprawnie wysłane zgłoszenie kandydata powinno zawierać: imię i nazwisko sędziego, wskazanie sądu, w którym ww. sędzia pracuje, a także uzasadnienie, a w nim informację umożliwiającą weryfikację zgłoszenia (m.in. kontakty do innych osób, linki do artykułów itp.) oraz kontakt do osoby zgłaszającej. Zwycięzca zostanie wybrany przez kapitułę, w skład której wejdą przedstawiciele Fundacji Court Watch, innych organizacji społecznych, przedstawiciele organizacji sędziowskich oraz publicyści zajmujący się tematyką sądownictwa. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca 2015 roku, a regulamin plebiscytu dostępny jest na stronie www.courtwatch.pl

Sprawdź także

Rządzi prawo kaduka

Trybunał Konstytucyjny: prawo kaduka, czyli KRS, która została ukształtowana na podstawie ustawy z 2017roku nie …