Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Oddadzą, co do grosza

Oddadzą, co do grosza

– „Czy pan Sasin i Morawiecki zwrócili już pieniądze wydane na drukowanie kart wyborczych bez podstawy prawnej? Nawet jeśli nie, to przyjdzie czas, że je zwrócą” – zauważył na Twitterze Roman Giertych.

To przecież jedna z konsekwencji wczorajszego oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego, o czym pisaliśmy w artykule „Nie będzie wyborów 10 maja!”.

A tych pakietów wyborczych mogło być nawet więcej niż liczba wyborców. Wg nieoficjalnych doniesień tvn24.pl Poczta Polska miała domagać się wydrukowania 3 milionów kart wyborczych więcej, niż jest wyborców. Tych jest 29 milionów 800 tysięcy, a kart miało zostać wydrukowanych 33 miliony.

– „Teraz do gry powinien wejść Marian Banaś z kontrolą wydatków na wybory, które się nie odbędą”; – „Czekamy na przedstawienie faktur jak za wieńce kupione przez Jarosława Kaczyńskiego”;

– „Te karty się da przerobić. Można ponumerować, pieczątkę PKW przybić, nawet jakieś nazwisko dopisać. Sasin by miał zajęcie na 2 miesiące” – komentowali internauci.

Źródło: Twitter

Sprawdź także

Narodowy Nie( Ład)

I wreszcie wiemy, co ma mieścić się w dawno zapowiadanym z hukiem „Nowym Ładzie”, który …