Najnowsze informacje
Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Odurzył narkotykiem i zgwałcił

Odurzył narkotykiem i zgwałcił

Czy Dariusz P. zgwałcił młoda kobietę po odurzeniu jej narkotykiem? Wyjaśnia to sąd. Prokuratura Rejonowa Poznań – Stare Miasto skierowała akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi P. (lat 41) zarzucając mu popełnienie przestępstwa gwałtu. 18 października 2010 roku Katarzyna P. wraz z koleżanką Raisą K. przebywały w lokalu Club 65 w Poznaniu. Dziewczyny spożywały alkohol, między innymi w towarzystwie Dariusza P, który przysiadł się do nich. W pewnym momencie Katarzyna P. poczuła się źle i poszła do toalety.
Po jakimś czasie Katarzyna P. znalazła się w pomieszczeniu biurowym lokalu w towarzystwie Dariusza P., który wielokrotnie bił ją rękoma po głowie i twarzy i przemocą doprowadził do obcowania płciowego. Pokrzywdzona nie pamięta jak znalazła się w swoim miejscu zamieszkania. Za namową nieznajomych udała się do lekarza, który skierował ja do szpitala. Lekarze stwierdzili u pokrzywdzonej mnogie obrażenia twarzy oraz kończyn górnych i dolnych w postaci tzw. siniaków i zdecydowali się zawiadomić policję. Pokrzywdzona nie chciała wyjaśnić pochodzenia obrażeń, była zdenerwowana i wyraźnie obawiała się o swoje bezpieczeństwo.
Powołany biegły z dziedziny medycyny sądowej stwierdził u pokrzywdzonej szereg obrażeń w postaci podbiegnięć krwawych, licznych powierzchownych otarć naskórka oraz we krwi wyżej wymienionej pobranej w dniu 20 października 2010 roku oraz moczu obecność kokainy. Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie dał podstawy do przyjęcia, iż Katarzynie P. podano środki odurzające bez jej wiedzy i woli.
Dariuszowi P. przedstawiono zarzut, iż w nocy z 18 na 19 października 2010 roku w Poznaniu, doprowadził – poprzez wyzyskanie stanu bezradności spowodowanego środkiem odurzającym w postaci kokainy oraz poprzez zastosowanie przemocy – Katarzynę P. do obcowania płciowego.
Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, złożył wyjaśnienia opisujące inny przebieg wydarzeń. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …