Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Opluty kibic nie chce procesu

Opluty kibic nie chce procesu

Opluty przez „Litara” poznanski kibic nie chce żadnego procesu. Boi się. Prokuratura Rejonowa Poznań Grunwald ? Jeżyce prowadzi postępowanie wyjaśniające dotyczące incydentu podczas futbolowego meczu w Poznaniu, między reprezentacjami Polski i Wybrzeża Kości Słoniowej, kiedy to szef poznańskiej ?Wiary Lecha?, Krzysztof Markowicz ?Litar? opluł kibica i jego żonę, za to, że całą rodziną ośmielili się wejść w biało – czerwonych szalikach na sektor zajmowany przez fanów Lecha. Prokuratura wszczęła postępowanie w wyniku doniesień medialnych, ale aby mieć materiał dowodowy i w celu podjęcia stosownej decyzji ? to znaczy wszczęcia postępowania karnego i ewentualnego postawienia zarzutów podejrzanym, musi wpierw przesłuchać poszkodowanych.
Zdaniem prokuratury istnieją wszelkie przesłanki, aby sprawę prowadziła prokuratura ze względu na ważny interes społeczny. W myśl prawa takie wydarzenie, aby było rozpatrzone przez sąd, musi być poprzedzone prywatnym aktem oskarżenia. Okazuje się jednak, że opluty mężczyzna nie chce, aby organa ścigania zajęły się jego sprawą. W tej sytuacji prokuratura zapewne odmówi wszczęcia postępowania karnego i sprawa trafi ad acta. Szkoda. Gdy kibice bandyci rządzą naszym futbolem i wieloma miastami, świadomość, że organa ochrony prawnej mogą zwalczać zło, byłaby wieścią optymistyczną.
Rację ma prokurator Roman Szymanowski, zastępca szefa Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, że tę sprawę definitywnie powinien załatwić klub, ale jak widać, ani klub, ani jego fanatyczni kibice, ani miasto Poznań, tego nie chcą.
R. Szymanowski poinformował także o wynikach śledztwa prowadzonego od ponad roku przeciwko poznańskim pseudokibicom pod zarzutem udziału w bójkach i w tzw. ustawkach oraz handlu narkotykami. Okazało się, że jest to śledztwo wciąż rozwojowe. W tej chwili zarzuty postawiono już 78 podejrzanym , a obok kibiców Lecha prokuratura przesłuchała także kibiców Zawiszy Bydgoszcz i Motoru Lublin. Prokuratura zapowiada dalsze zatrzymania i zarzuty. Prokuratura spodziewa się, że liczba oskarżonych przekroczy sto osób, ale wszyscy razem nie zasiądą na ławie oskarżonych. Poszczególne wątki, zwłaszcza handel narkotykami będą wyłączane i sukcesywnie kierowane do sądu. Dziesięciu poznańskich kibiców już zostało skazanych prawomocnymi wyrokami za sprzedaż marihuany.

Sprawdź także

Co może policja w szpitalu

Rzecznik Praw Obywatelskich podjął sprawę kobiety, wobec której – po zażyciu przez nią tabletki poronnej …