Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Ordery i akty powołania dla sędziów

Ordery i akty powołania dla sędziów

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe oraz akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Powołani sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie. Bronisław Komorowski podkreślał, że zawód sędziego to z jednej strony partycypacja sędziów we władzy – co stanowi wartość i fundament…
….demokratycznego systemu, a z drugiej strony – pełna niezależność, którą wszyscy cenimy, rozumiemy, chcemy, aby była szanowana. Prezydent wskazywał na kwestię godzenia tych elementów ze służbą. – To nie jest typowa praca. Służba zakłada postawę gotowości, podporządkowania się, dyspozycyjności ? mówił. Zaznaczył jednocześnie, że w przypadku zawodu sędziego jest trochę inaczej, bo sędziowie mają szansę służenia nie komuś konkretnemu, a służenia obywatelowi, prawu, które obejmuje wszystkich.
Bronisław Komorowski życzył sędziom satysfakcji z tej niezwykłej służby, która jest w zgodzie z zasadą dobrej pracy, a także z zasadą niezależności oraz partycypowania we władzy w systemie demokratycznym. Prezydent gratulował odznaczeń i awansów oraz dziękował za dokonania zawodowe.
Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski uhonorowani zostali: Maria RZĄŻEWSKA, Leszek WŁOSKIEWICZ i Halina WOJTACHNIO
Do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego powołani zostali: Sędziowie Sądu Najwyższego Andrzej RYŃKI i Andrzej STĘPKA Sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego został m.in. Maciej JAŚNIEWICZ z Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Poznaniu.
Akty mianowania na sędziów sądów rejonowych otrzymali m.in.: Arleta FRONCZYK – KURZAWA Sąd Rejonowy w Wieluniu Konrad ŁĘGOSZEWSKI Sąd Rejonowy w Kole Magdalena RASZEWSKA Sąd Rejonowy w Wieluniu Beata WITKOWSKA Sąd Rejonowy w Wieluniu.

Sprawdź także

Na garnuszku rodziców

Przyszli sędziowie na dzień dobry dostają mniej niż pensja minimalna i zakaz innej pracy. Nie …