Finansowanie pomostowe

Poznań wsparł sędziów

Chociaż to już był 22. poznański Łańcuch Światła w obronie Wolnych Sądów i Niezawisłych Sędziów to przyszło wyjątkowo mało osób. Trzy tysiące poznaniaków, którzy tłumnie przybyli na plac 4 grudnia to dziesięć razy więcej, aniżeli w niedzielę 15 grudnia. Mam nadzieje,że to tylko świąteczne zakupy i inne atrakcyjne imprezy w mieście spowodowały tak małą frekwencję. Nie chcę być złym prorokiem, ale wyczuwam już zmęczenie materiału. Przegraliśmy walkę o Trybunał Konstytucyjny, przegraliśmy bój apolityczną Krajową Radę Sądownictwa. Jeżeli przegramy teraz nie będzie już niezawisłych sędziów, ale to ludzi, zdaje się, mało co obchodzi.


XXX

Widzimy się nagle, spontanicznie na placu Mickiewicza!
Niedziela, 15 grudnia 16:00

W czwartek wieczorem 12 grudnia 2019 posłowie klubu PiS zgłosili projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, Sądzie Najwyższym i innych ustaw.

Dziękujemy posłom Prawa i Sprawiedliwości, że pokazują na przykładach, jak działa aparatura władzy partyjnej.

Ktoś się sprzeciwia władzy? To natychmiast trzeba go oskarżyć, skazać, zastraszyć. Ktoś pyta czy aby nie doszło do nadużyć? To natychmiast trzeba go ukarać, obciążyć grzywną, zwolnić.
Tak w skrócie można opisać etapy przejmowania władzy przez Prawo i Sprawiedliwość.

Powiecie, że sprawa dotyczy wyłącznie sędziów. Nie, ich zawód nie ma znaczenia ważne, że są obywatelami naszego kraju. Dziś przyjdą po nich, jutro znajdziecie się w sądzie, w którym nikt nie słucha Waszego głosu, dowody nie mają wartości, a liczy się tylko to, że władza uznała Was za nieodpowiednich.

Chcemy powiedzieć, że porządek prawny ma dotyczyć naszych praw bez względu na wyznanie, poglądy, orientację, pochodzenie i kasę.

Chcemy Polski, urzeczywistniającej zasady sprawiedliwości społecznej – zapisane w Konstytucji RP.
Chcemy Polski, w której sędziowie tak jak wszyscy pracownicy, nie muszą obawiać się o życie i zdrowie swoje i swoich rodzin, nie muszą patrzeć z niepewnością w przyszłość.

Protestujemy, bo chcemy żeby politycy nareszcie zobaczyli nas – Polki i Polaków. Różnimy się wiekiem, poglądami politycznymi i tym czy lepszy jest sernik z rodzynkami, czy bez. Jesteśmy tu razem.

A sędziowie w Poznaniu i całym kraju niech zobaczą, że nie odpuścimy i przejdziemy przez to wszystko z nimi!

🗣W Poznaniu widzimy się w niedzielę o 16:00 na Placu Mickiewicza!

Regulamin, oraz program:
👉 Akcja ma charakter obywatelski, więc emblematy partyjne prosimy zostawić w domu
👉 Zapraszamy z transparentami które dotyczą tematu i wyrażają solidarność z nękanymi sędziami i prokuratorami (można wziąć flagi Polski, Unii Europejskiej, LGBT+)
👉Głos zabierają sędziowie, prawnicy oraz przedstawiciele i przedstawicielki innych zawodów
👉Nie używamy mowy pogardy, ale za to będziemy skandowali
👉Zabieramy ze sobą latarki i wszelkie lampy by wyrazić nimi swój jasny przekaz
👉Planujemy zakończyć wydarzenie o 17:00

https://www.facebook.com/events/1191928887862335/

Sprawdź także

12 polityków PiS oskarżonych

Po kilkuletniej batalii prawnej Rafał Gaweł, szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, uzyskał prawo …