Strona główna / Szczypta soli / Ottawa vs. Rydzyk

Ottawa vs. Rydzyk

Kanadyjski instytut ds. izraelsko-żydowskich przygotował pismo do Ministerstwa Skarbu. Poprosił w nim o skontrolowanie kanadyjskich organizacji związanych z Radiem Maryja: Family of Radio Maryja Canada oraz Radio Maryja Torun Corporation.
Instytut chce, aby ministerstwo sprawdziło, czy organizacje przeznaczają charytatywne pieniądze na promowanie antysemityzmu oraz homofobii w Radiu Maryja.

„Promowanie audycji Radia Maryja przez Family of Radio Maria Canada jest zarówno szokujące, jak i nie do obrony, gdyż okazuje się, iż kanadyjskie charytatywne dolary są wykorzystywane do promowania antysemityzmu, homofobii i innych form nienawiści i nietolerancji” – napisał do resortu szef instytutu ds. izraelsko-żydowskich.
Instytut chce więc usunięcia wspomnianych organizacji z list organizacji charytatywnych.

Thomas Lukaszuk, kanadyjski polityk polskiego pochodzenia, w rozmowie z „GW”, ocenił, że istnieje bardzo duża szansa na zajęcie się organizacjami związanymi z RM przez rząd.

„Spodziewamy się, że ministerstwo w niedługim czasie przyjrzy się tej sprawie, i podejrzewam, że odpowiedź będzie pozytywna, a zatem te podmioty zostaną usunięte z listy organizacji charytatywnych” – powiedział pewien sukcesu polityk.
Family of Radio Maryja Canada oraz Radio Maryja Torun Corporation na tę chwilę są jeszcze traktowane jako organizacje charytatywne, co sprawia, że nie płacą podatków.
Rydzyk miał już problemy na terenie Kanady – w bieżącym roku otrzymał oficjalny zakaz odprawiania nabożeństw w kilku katolickich diecezjach na terenach tego państwa.

Źródło: koduj24.pl

Sprawdź także

PKW jak feniks

Sławomir Patyra: Prezydent powinien bez zbędnej zwłoki wydać postanowienie o powołaniu członków Państwowej Komisji Wyborczej …