Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / PAD-aleć się boi

PAD-aleć się boi

Robert Biedroń był gościem „Debaty Dnia” i opowiedział, jak wyglądała pierwsza reakcja prezydenta Dudy na wieść o porozumieniu Kaczyńskiego z Gowinem w sprawie wyborów.

„Razem wychodziliśmy ze studia po debacie prezydenckiej. Widziałem reakcję Andrzeja Dudy, kiedy dostał informację, że za jego plecami Kaczyński i Gowin zdecydowali, jak będą wyglądały wybory. To była przerażona twarz człowieka, który jest zdruzgotany, traktowany jak marionetka, który otrzymuje straszną i złą wiadomość” i jednocześnie podkreślił, że lewica jako jedyna partia opozycyjna nie podjęła rozmów z Gowinem. Od początku bowiem uważała, że jest to rodzaj ustawki i nic więcej.

Biedroń jest też przekonany, że ktoś powinien ponieść odpowiedzialność za ten chaos, jaki zafundowano Polakom w ostatnich dniach.

Wskazuje na Morawieckiego i Sasina, bo ich wina jest bezdyskusyjna. „ Zwykły Kowalski odpowiada za kradzież „batonika”, politycy też powinni zacząć wreszcie odpowiadać przed Trybunałem Stanu za wszystkie przestępstwa, jakie popełniają”.

Ma całkowicie rację, bo najwyższy już czas, by politycy zrozumieli, że nie stoją ponad prawem, a każde ich działanie będzie podlegać surowej ocenie.

Tamara Olszewska

Źródło: polsatnews.pl/gazeta.pl

Sprawdź także

Niewiedza M. Wójcika

Zdaniem wiceministra Michała Wójcika Belgom nie wypada krytykować rządu PiS, bo ich kraj powstał ledwie …