Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / PAD ponad konstytucją

PAD ponad konstytucją

„Smutna prawda jest taka, że ci, którzy popierają zmiany w sądownictwie, mają przeciwko sobie bardzo wpływowe osoby. Sędziowie, którzy się podpisali na tych listach, obawiają się prześladowań w swoim środowisku” – powiedział Andrzej Duda w wywiadzie udzielonym tygodnikowi Wprost.
Zapytany „Co w sytuacji, gdy po ujawnieniu list poparcia dla członków KRS okaże się, że jest coś z nimi nie tak?” – odparł – „Nie będzie to miało znaczenia, ponieważ otrzymali nominację od prezydenta Rzeczypospolitej. Kropka”.
„Pełnię urząd prezydenta. Jeśli jestem przekonany, że mam w jakieś sprawie rację, to fakt, że jestem krytykowany przez środowisko prawnicze czy środowisko profesorskie z macierzystej uczelni, nie ma dla mnie kompletnie żadnego znaczenia” – z ogromną butą skomentował przypadki krytyki z jakimi spotyka się przede wszystkim w środowiskach uniwersyteckich.
– „Czy ten nasz PAD rozumie co mówi?! To przestaje być śmieszne kiedy prezydent mówi o tym ze nawet jeśli doszło do złamania prawa to jest ok bo on dał nominacje – w sumie nominował i Piotrowicza i Pawłowicz wiec i tak nie ma już żadnych granic. Dno nic więcej.”; „Duda zaneguje każdy przepis prawa, na rozkaz PiS. Jest od nich uzależniony i musi być bezwzględnie posłuszny. Boi się braku wsparcia przy reelekcji. Ten człowiek nie ma krzty zasad i moralności. Niewyobrażalnie niewłaściwy człowiek na fotelu prezydenta.”
Kolejny dowód na to, że listy są niepełne (o ile istnieją). Ministerstwo Sprawiedliwości i Marszałek Sejmu mieli ustawowy obowiązek sprawdzenia, że listy są ok. Prawdopobnie celowo tego nie zrobiono, a następnie zaangażowano cały aparat państwa, by ten fakt zataić.”
Internetową dyskusje trafnie podsumował Aleksander Twardowski – „Listy KRS nie mają znaczenia. Brak uchwały ZO TK przy powołaniu Przyłębskiej nie ma znaczenia. Brak kworum przy głosowaniu budżetu – bez znaczenia. Pan mówisz jak przestępca.
I na takie zasługujesz traktowanie, gdy już usiądziesz na ławie oskarżonych”

Sprawdź także

PAD-aleć uzurpator?

Pytanie o legalność wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta RP skierował do prezes Sądu Najwyższego krakowski …