Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / PAD argumentuje jak Ziobro

PAD argumentuje jak Ziobro

W środę w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Rozmowy dotyczyły reformy wymiaru sprawiedliwości i nowelizacji ustaw sądowych. Opozycja chciała przekonać prezydenta, by zawetował tak zwaną ustawę represyjną.
Prezydencki minister Paweł Mucha przekazał na konferencji prasowej, że „przedmiotem tego spotkania była dyskusja na temat reformy wymiaru sprawiedliwości”. – To była dyskusja dość szeroka, dość żywa – dodał. Wskazywał, że dyskusja dotyczyła także nowelizacji ustaw sądowych. Podkreślił, że na spotkaniu swoje stanowiska zaprezentowali zarówno inicjatorzy spotkania, jak i zaproszeni parlamentarzyści. Mucha przekazał, że kiedy prezydent podejmie decyzję z w sprawie noweli, opinia publiczna zostanie o tym poinformowana.

Andrzej Duda wyraźnie wskazał na treść konstytucji RP i na konstytucyjną prerogatywę prezydenta co do powołań sędziowskich. Niekwestionowalna jest rola prezydenta, co do powołań sędziowskich. Powołanie sędziowskie dokonane przez prezydenta zamyka wszelkie dyskusje i spory – mówił Paweł Mucha po spotkaniu Andrzeja Dudy z przedstawicielami wszystkich partii zasiadających w Sejmie.

Sprawdź także

Blokada kont bankowych

Sprawa prokuratorskiej blokady środków na koncie bankowym. Wystąpienie RPO do MS Przepisy dotyczące blokady przez …