Najnowsze informacje

Palestra prosi o wsparcie

„Żądamy urealnienia stawek wynagrodzenia za świadczoną przez nas pomoc prawną tak, aby były zgodne ze standardami rynkowymi i stanowiły uczciwe wynagrodzenie za naszą pracę” – ten postulat Naczelnej Rady Adwokackiej można poprzeć za pośrednictwem strony www.apeladwokatury.pl. Prośbę o wsparcie postulatu podpisał adw. Andrzej Zwara,prezes NRA. Oto list adw. A. Zwary:
Szanowni Państwo, Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej 21 lipca br. zdecydowało się zaprzestać negocjacji z Ministrem Sprawiedliwości w sprawie stawek wynagrodzenia za pomoc prawną świadczoną w sprawach z wyboru oraz z urzędu – stawek, które od trzynastu lat nie były waloryzowane. Decyzja Prezydium NRA została spowodowana lekceważeniem postulatów Adwokatury, a prowadzone przez miesiąc rozmowy tkwiły w martwym punkcie. Teraz warunkiem powrotu do rozmów jest przygotowanie przez Ministerstwo projektów rozporządzeń wychodzących naprzeciw postulatom Adwokatury. Uważamy też, że trzeba o nich ustawicznie przypominać. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażenie poparcia dla postulatu Naczelnej Rady Adwokackiej. Jest on bardzo prosty: Żądamy urealnienia stawek wynagrodzenia za świadczoną przez nas pomoc prawną tak, aby były zgodne ze standardami rynkowymi i stanowiły uczciwe wynagrodzenie za naszą pracę. Swoje poparcie można wyrazić na stronie www.apeladwokatury.pl do czego serdecznie Państwa namawiam.
Z poważaniem adw. Andrzej Zwara Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej

Sprawdź także

Podatnik na łasce „skarbówki”

System narzuca formę opodatkowania osobie podejmującą działalność gospodarczą. BRPO pisze do MF Po wypełnieniu wniosku …