Najnowsze informacje

PE „porażony” Lex Tusk

Decyzja zapadła. Debata w PE ws. „lex Tusk” „w trybie pilnym”

Parlament Europejski zajmie się w środę „lex Tusk”. Dyskusja ws. polskiej ustawy powołującej specjalną komisję do zbadania rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo wewnętrzne zostanie zorganizowana w trybie pilnym.Parlament Europejski w trybie pilnym zajmie się "lex Tusk"

Parlament Europejski w trybie pilnym zajmie się „lex Tusk”Źródło: East News

Z

Wniosek Europejskiej Partii Ludowej w sprawie debaty o „lex Tusk” został przyjęty podczas środowego posiedzenia Parlamentu Europejskiego. Za zorganizowaniem dyskusji głosowało 344 eurodeputowanych, 97 było przeciwko, 7 wstrzymało się od głosu. Punkt o debacie został dodany do środowego porządku obrad.

Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola poinformowała, że sesja plenarna PE została przedłużona do godz. 23. Na razie nie wiadomo, o której dokładnie godzinie rozpocznie się debata o polskiej komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Prawo nie może służyć eliminacji przeciwników politycznych – przekonywali przedstawiciele grupy EPL. Liberałowie zapowiedzieli także, że złożą wniosek o rezolucję w sprawie „lex Tusk”.

Sprawdź także

Izrael: rząd czy sąd?

W Izraelu rozpoczyna się najważniejsza sprawa sądowa w historii Czy Sąd Najwyższy odważy się, w …