Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Peregrynacje pana Andrzeja

Peregrynacje pana Andrzeja

Kiedy wszyscy siedzą w domu i słuchają komunikatów o testach, co to ich u nas dostatek, ale na razie starcza dla zaledwie 16 procent potencjalnie zarażonych, pan prezydent peregrynuje po kraju. A to wstąpi przejazdem do szpitala Garwolinie. A to znów odwiedzi z gospodarską wizytą zakład Orlenu w Jedliczach.

Opozycja, jak zawsze „totalna”, zarzuca mu z tego powodu brak konsekwencji oraz rozwagi. A też lansowanie się na epidemii w sensie nadchodzących wyborów oraz narażanie siebie i otoczenia. Ale krytycy prezydenta nie mają racji.

Bo właśnie teraz pan prezydent może podróżować po kraju bezpiecznie jak nigdy dotąd. A to ze względu na wyludnione ulice oraz niemal puste autostrady. W tej sytuacji zdecydowanie trudniej o incydenty, w jakich uczestniczyła głowa państwa w czasach bardziej nasilonego ruchu drogowego. Zyskują też wszyscy potencjalni uczestnicy takich „zdarzeń”. Jest nadzieja, że żaden z nich nie będzie musiał uciekać do Szwecji.
Poza tym lokator Pałacu Prezydenckiego, jeżdżąc tak po kraju, czyni to w trosce o bezpieczeństwo psychiczne społeczeństwa, które wariuje już od nadmiaru fake newsów na temat koronawirusa i z niepokoju co do stanu przygotowania państwa na jego zwalczanie.(…)

W szpitalu, który odwiedził „spontanicznie i bez zapowiedzi” wszyscy byli w maseczkach i odzieży ochronnej. Nawet gogle mieli. W tle pięknie prezentował się rząd nowiutkich respiratorów.

Tak więc plotki o rzekomych brakach w wyposażeniu służby zdrowia okazały się bzdurą obliczoną na wywołanie paniki i żenującą próbą wymuszenia zmiany terminu wyborów! Ale naród zobaczył prawdę w TVPiS i nie da się oszukać.

Tak więc w tych podróżach prezydenta po kraju nie ma absolutnie nic nadzwyczajnego. On po prostu wykonuje swoje obowiązki. A że ktoś jeździ, gdy nie może jeździć ktoś? To są zwyczajne dzieje! Nic szczególnego się nie dzieje. Nie chcecie wyborów, to partia zrobi audiotele. Dla abonentów TVPiS!
Bożena Chlabicz-Polak, portal koduj24.pl ( tam też cały felieton)

Sprawdź także

Niewiedza M. Wójcika

Zdaniem wiceministra Michała Wójcika Belgom nie wypada krytykować rządu PiS, bo ich kraj powstał ledwie …