Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Pióro Nadziei 2022

Pióro Nadziei 2022

Otwarcie zgłoszeń do nagrody medialnej Pióro Nadziei za rok 2022!
Od 5 do 29 stycznia do północy można przesyłać zgłoszenia do nagrody medialnej Amnesty International Pióro Nadziei 2022, przyznawanej co roku za pracę medialną w Polsce, która przyczyniła się do pozytywnej zmiany na rzecz praw człowieka.

W tym roku Pióro Nadziei przyznamy po raz 20.! Nagroda zmieniała się na przestrzeni lat, z konkursu na najlepszy tekst dziennikarski stając się nagrodą za pracę medialną. Z okazji jubileuszu przygotowaliśmy także nagrodę specjalną: Pióro Nadziei za całokształt twórczości.  


Pióro Nadziei 2022

Tekst, który otworzył oczy na wcześniej niedostrzegany problem społeczny? Materiał filmowy, który wywołał publiczną dyskusję na ważny temat praw człowieka? Gra, która w nietuzinkowy sposób pokazuje globalne mechanizmy i łamanie praw człowieka na świecie? A może kampania społeczna albo systematycznie prowadzony blog, który naświetla szerzej temat spłycany lub zbywany milczeniem? Pióro Nadziei przyznajemy za pracę medialną w ubiegłym roku, dzięki której o prawach człowieka było głośno.  

Wyślij zgłoszenie: wpisz imię i nazwisko osoby, która powinna otrzymać Pióro Nadziei 2022 wraz z uzasadnieniem w formularzu zgłoszeń. Zgłoszenia można wysyłać jedynie poprzez formularz. Czekamy na nie do 29 stycznia 2023 roku!

Sprawdź także

RPO o abonamencie

W przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, jakoby Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do premiera o objęcie opłatą …