Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Pióro Nadziei przyznane

Pióro Nadziei przyznane

Laureatką nagrody medialnej Pióro Nadziei 2020 Amnesty International zostaje Jagoda Grondecka – dziennikarka, iranistka, komentatorka ds. bliskowschodnich na co dzień mieszkająca w Kabulu.

Jury w składzie Ewa Ewart – dziennikarka, laureatka nagrody specjalnej Pióro Nadziei za całokształt pracy w mediach na rzecz praw człowieka, Agata Kowalska – dziennikarka, laureatka Pióra Nadziei 2016, Draginja Nadaždin – Dyrektorka Amnesty International Polska, Witold Klaus – członek Rady Programowej Stowarzyszenia Amnesty International Polska zdecydowało o przyznaniu nagrody za “dziennikarstwo zaangażowane, w którym uważność na drugiego człowieka i niestępiona wrażliwość społeczna łączy się z rzetelnością, warsztatem i odwagą. Za dziennikarstwo, które pomaga zrozumieć”.

Nagrodę Pióro Nadziei przyznajemy co roku: to wyróżnienie dla tych, którzy swoją pracą medialną sprawiają, że prawa człowieka rezonują w przestrzeni publicznej. Ich wysiłek, rzetelność i staranność, a także nowatorskie podejście do przedstawiania tematów i historii przekładają się na oddźwięk medialny i społeczny. To nagroda dla tych, którzy swoją pracą zmieniają rzeczywistość na lepszą.
Oprócz Jagody Grondeckiej pośród nominowanych znaleźli się:

Anna Alboth – działaczka społeczna i dziennikarka

Ewa Ivanova – dziennikarka “Gazety Wyborczej”

Marta K. Nowak – dziennikarka oko.press

Outriders – twórcy projektu Unblock na outride.rs

W tym roku uroczystość wręczenia nagrody zastąpi spotkanie online ze zwyciężczynią. Dołącz do nas 11 marca o godz. 18

Sprawdź także

Honor i odwaga nagrodzone

Adam Bodnar, były rzecznik praw obywatelskich oraz Grupa Granica to tegoroczni laureaci Nagrody Stowarzyszenia im. …