Strona główna / Szczypta soli / PiS poucza senatorów

PiS poucza senatorów

Wiceminister Paweł Jabłoński miał udzielić senatorom informacji na temat aktualnego stanu polskiej dyplomacji. Wiceminister skupiał się na sprawach takich, jak dobre relacje z USA czy Grupą Wyszehradzką. Senator Bogdan Klich zareagował na jego wystąpienie, zarzucając mu zniszczenie polskiej dyplomacji. Skrytykował także politykę rządu w zakresie obrony kraju i jego bezpieczeństwa.

„Gdzie jest ta Polska, która swoim partnerom w UE proponowała wzmocnienie wymiaru bezpieczeństwa i obrony? Gdzie są kolejne listy weimarskie, które dawały perspektywę, jak mają wyglądać europejskie zdolności w zakresie bezpieczeństwa i obrony?” – Pytał senator KO. Jego przemówienie wsparł kolega z klubu, Marcin Bosacki. Zauważył, że stan polskiej dyplomacji jest zły „z powodu konsekwentnego rugowania z resortu fachowców”.

Na zarzuty wiceminister zareagował ostro, określając je jako „żałosne”. Według niego polityka PO wobec UE była „służalcza”. Wicemarszałek Michał Kamiński próbował uspokoić Jabłońskiego i zwrócił mu uwagę, by zmienił ton i nie pouczał senatorów. Barbara Borys-Damięcka wysunęła wniosek wyprowadzenie agresywnego wiceministra przez Straż Marszałkowską.

„W ciągu 9 lat odkąd jestem w Senacie taka sytuacja się nie zdarzyła”. – Opisał zdarzenie na swoim profilu Facebookowym senator Klich – „Wiceminister Paweł Jabłoński miał przedstawić informacje nt. stanu polskiej dyplomacji, jednak zmienił to w ciąg oskarżeń, manipulacji i oszczerstw pod adresem senatorów biorących udział w posiedzeniu”.

Interwencję w tej sprawie zamierza podjąć marszałek senatu, Tomasz Grodzki. „Do tej pory nie słyszałem, aby ktoś w randze wiceministra, zamiast udzielać informacji, strofował, pouczał senatorów” – powiedział.

Wiadomo nie od dziś, że atak jest najprostszą formą obrony osób, którym brakuje logicznych argumentów.

Źródło: wprost.pl/koduj24.pl

Sprawdź także

21 mld zł strat NBP

Wstępnie 20 800 024 000 zł, czyli blisko 21 mld zł – taką stratę miał …