Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / PiS wypowiedziało wojnę

PiS wypowiedziało wojnę

Mamy w tej chwili bezprecedensową, zmasowaną akcję atakowania sędziów za to, jakie wydają orzeczenia. My mówimy, jak byście nas nie atakowali, tak wciąż będziemy stali na straży prawa – powiedział w Polsat News rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” i sędzia Sądu Rejonowego w Poznaniu Bartłomiej #Przymusiński.

🔘- To ministerstwo sprawiedliwości wypowiedziało wojnę sędziom. To przecież powiązana z rządem fundacja wydała kilkanaście milionów złotych na bilbordy, które wisiały w wielu miastach polski, oczerniające sędziów, bardzo często nieprawdziwe – powiedział Przymusiński.

🔘- W tej sytuacji jedyne co mogliśmy zrobić, to podkreślać naszą rolę jaką pełnimy w społeczeństwie. Podkreślać to, że system musi być taki, żeby sędziowie nie zależeli od żadnych polityków – przekazał.

🔘 – Nas etykiety partyjne naprawdę nie interesują – dodał sędzia

❗🔘Przypomniał, że w czasach rządów koalicji PO-PSL stowarzyszenie „Iustitia”, „miało spór z wówczas rządzącymi”. – Jesteśmy konsekwentni, stoimy zawsze na straży zasad, niezależnie od tego kto jest u władzy – stwierdził.

❗🔘Sędzia Przymusiński stwierdził, że sędziowie „nie mają żadnych mechanizmów, żeby bronić niezależności trzeciej władzy, poza zaufaniem społecznym”.

❗ 🔘- Tylko społeczeństwo może przekazać politykom, że nie zgadza się na to, żeby przejęli kontrole polityczną nad sądami i dyktowali jakie wyroki mają zapadać w sprawach zwykłych ludzi – dodał.

🔘Według niego sędziowie od czterech lat są „poddani dywanowemu nalotowi propagandy, która ma na celu zohydzić sędziów w oczach społeczeństwa

Źródło: Iustitia Polska – Polish Judges

Sprawdź także

Pisowska pogarda

Co roku kręcę głową z niedowierzaniem, że sprawozdanie RPO o stanie przestrzegania praw człowieka w …