Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / PiShotel specznaczenia

PiShotel specznaczenia

Krystyna Pawłowicz na turnusie leczniczym w hotelu

W sobotnie popołudnie w hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju w powiecie buskim doszło do pożaru skrzynki elektrycznej, co doprowadziło do poważnego zadymienia.

Jak podają lokalne media na miejscu pojawiło się kilka jednostek straży pożarnej, dzięki czemu niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się pożaru zostało szybko zażegnane.

Pewnie nie byłoby w całej historii nic szczególnego, gdyby nie fakt, że jednym z ewakuaowanych gości hotelu okazała się sędzia Trybunału Konstytucyjnego, Krystyna Pawłowicz. Portal Echo Dnia Świętokrzyskie informuje, że po byłą posłankę PiS przyjechało bmw Służby Ochrony Państwa, które również odwiozło Pawłowicz z powrotem do hotelu po zakończeniu akcji.

Jak to możliwe, że Krystyna Pawłowicz przebywała w hotelu, który zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami powinien być zamknięty do 12 lutego 2021 r. w związku z pandemią COVID-19?

Przypomnijmy, że do tego czasu dostępne mogą być wyłącznie hotele dla służb mundurowych, medyków czy pacjentów szpitali specjalistycznych. Co zatem robiła Krystyna Pawłowicz w Malinowym Zdroju?

Przebywam w hotelu Malinowy Zdrój na pobycie leczniczym. Jestem tutaj gościem i korzystam z tego miejsca z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych. Nawet nie wiem, ilu jest tutaj gości, ponieważ nie jest ich jeszcze zbyt wielu” – poinformowała PAP sama sędzia Pawłowicz.

Dodała przy tym, że kwestia pożaru i jej specjalnego traktowania przez służby zostały nadmiernie rozdmuchane.

Informacje o pożarze są kłamstwem. W hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju doszło tylko do awarii technicznej w odległym skrzydle budynku, z powodu której doszło do zadymienia. Prewencyjnie wezwano straż pożarną, która przyjechała i poza stwierdzeniem zadymienia, nie stwierdziła żadnego pożaru. Nie było żadnego zagrożenia i osobiście nie widziałam, by ktoś był ewakuowany. W trakcie tego zdarzenia osobiście przebywałam cały czas w swoim pokoju” – dodała, zaznaczając też, że według słów dowódcy oddziału straży pożarnej nie było powodu do ewakuacji

Krystyna Pawłowicz zaznaczyła, że hotel, w którym regeneruje zdrowie jest legalnie otwarty dla gości od 21 stycznia.

Czy sędzia Pawłowicz jest kolejną osobą z szeregów partii rządzącej, której nie obowiązują rekomendowane przez premiera i Ministerstwo Zdrowia obostrzenia? Czy to przejaw poczucia wyższości i bezkarności, zgdonie ze starym powiedzieniem: „co wolno wojewodzie, to nie tobie….„?

Zapytany o całą sprawę Patryk Jaki w programie „Kawa na ławę” powiedział, że nie zna sprawy, ale „jeżeli taka sytuacja miała miejsce, to rzeczywiście jest skandaliczna i na pewno nie będzie miała naszej aprobaty

Źródło:OKO.press.pl

Sprawdź także

Narodowy Nie( Ład)

I wreszcie wiemy, co ma mieścić się w dawno zapowiadanym z hukiem „Nowym Ładzie”, który …