Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / PiSIzba znowu „orzeka”

PiSIzba znowu „orzeka”

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego oddaliła w czwartek przed południem kasację w sprawie adwokata ukaranego przez dyscyplinarny sąd adwokacki. Było to pierwsze orzeczenie tej Izby po podjętej przed tygodniem uchwale trzech izb SN – Karnej, Cywilnej i Pracy.
Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego oddaliła dziś przed południem kasację w sprawie adwokata ukaranego przez dyscyplinarny sąd adwokacki. Było to pierwsze orzeczenie tej Izby po podjętej przed tygodniem uchwale trzech izb SN – Karnej, Cywilnej i Pracy.

Foto: Tomasz Gzell / PAP
Rzecznik prasowy Izby Dyscyplinarnej SN Piotr Falkowski

  • Dzisiaj te przyczyny związane z uchwałą SN sprzed tygodnia nie występują, ze względu na to, że jej stosowanie zostało zawieszone. Postanowienie Trybunału Konstytucyjnego zostało przedwczoraj wydane (…) dzisiaj niewykonywanie obowiązków orzeczniczych byłoby zupełnie niewłaściwe – powiedział dziennikarzom rzecznik prasowy Izby Dyscyplinarnej SN Piotr Falkowski.

W rozstrzygniętej sprawie chodziło o kasację jednego z gorzowskich adwokatów ukaranego przez dyscyplinarne sądy adwokackie za naruszenie procedur przekazywania korespondencji od klienta osadzonego w areszcie do konkubiny tego klienta.

Żona rzecznika dyscypliny Przemysława Radzika zostanie dyrektorem warszawskiego sądu

Orzeczenie o oddaleniu kasacji wydano w składzie sędziów: Tomasz Przesławski, Adam Tomczyński i Ryszard Witkowski. Sędzia Przesławski poinformował, że do postanowienia złożył zdanie odrębne.

Sprawdź także

Nie wolno się poddać

Wraz z początkiem roku 2022 nową dyrektorką Amnesty International w Polsce została Anna Błaszczak- Banasiak. …