Strona główna / Aktualności / PiSIzbie SN wyrwano kły

PiSIzbie SN wyrwano kły

Sąd Najwyższy wykonuje postanowienie TSUE z 8 kwietnia – Prof. Małgorzata Gersdorf zarządza faktyczne zamrożenie Izby Dyscyplinarnej
Nie zważając na rozprawę i wyrok Trybunału Konstytucyjnego, uznający za sprzeczną z konstytucją (oraz TUE) Uchwałę Trzech Połączonych Izb Sądu Najwyższego z 23 stycznia 2020 r, tego samego dnia Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego wydała Zarządzenie w sprawie przejściowych rozwiązań organizacyjnych dotyczących Izby Dyscyplinarnej „służących wykonaniu postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 8 kwietnia 2020 o zastosowaniu środków tymczasowych w sprawie C 791/19”.

Zarządzenie dotyczy także rozstrzygnięć, jakie zapadły w SN w wykonaniu wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 listopada 2019 r., tj wyroków Sądu Najwyższego – Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z 5 grudnia 2019 r. i 15 stycznia 2020 r. oraz uchwały składu trzech połączonych Izb Sądu Najwyższego z 23 stycznia 2020 r.

Zarządzenie dotyczy rozwiązań organizacyjnych służących zapewnieniu należytego rejestrowania, przyjmowania do rozpoznania lub kontynuacji spraw należących do właściwości Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i niektórych spraw należących do kompetencji Prezesa Sądu Najwyższego kierującego pracą Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Źródło:monitorkonstytucyjny.ue

Sprawdź także

D. Korneluk wygrał konkurs

W poniedziałek zaczęły się rozmowy kwalifikacyjne z piątką prokuratorów chętnych do kierowania Prokuraturą Krajową. Komisja …