Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Po zatrzymaniu Giertycha

Po zatrzymaniu Giertycha

Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) wystosowała list do prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie zatrzymania adw. Romana Giertycha.

CCBE wyraziła poważne zaniepokojenie zatrzymaniem i ściganiem adw. Romana Giertycha. W liście czytamy m.in., że Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy, która reprezentuje adwokatury i stowarzyszenia prawnicze z 45 krajów, a za ich pośrednictwem ponad milion europejskich prawników, kładzie ogromny nacisk na poszanowanie praw człowieka i praworządności i jest szczególnie zaniepokojona sytuacją obrońców praw człowieka na całym świecie.

CCBE apeluje do prezydenta Dudy o dołożenie wszelkich starań, aby śledztwo w sprawie Romana Giertycha było prowadzone w pełnej zgodności z uznanymi standardami międzynarodowymi i prosi o podjęcie wszelkich niezbędnych środków w celu zagwarantowania, że wszyscy prawnicy w Polsce będą mogli wykonywać swoje obowiązki zawodowe bez obawy o odwet, utrudnianie, zastraszanie lub nękanie w celu zachowania niezależności i integralności wymiaru sprawiedliwości i praworządności.

Sprawdź także

Honor i odwaga nagrodzone

Adam Bodnar, były rzecznik praw obywatelskich oraz Grupa Granica to tegoroczni laureaci Nagrody Stowarzyszenia im. …