Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Podpalił policjantów

Podpalił policjantów

Pochodzę z rodziny komorników i policjantów. dlatego pilnowałem tej sprawy. Pragnę donieść, że Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał na 15 lat więzienia, 47-letniego mężczyznę, który oblał benzyną i podpalił dwóch policjantów. Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku w Komorzu koło Jarocina. Policjanci towarzyszyli komornikowi, który miał odebrać Hieronimowi M. samochód. – Oskarżony nie jest osobą upośledzoną i musiał zdawać sobie sprawę ze skutków zapalenia odzieży na człowieku, którego wczesniej oblano benzyną . Gdyby oskarżony nie chciał spowodować obrażeń nie zapalałby tej cieczy. Musiał zdawać sobie sprawę z tego, że to stanowi zagrożenie dla życia funkcjonariuszy – mówił w uzasadnieniu sędzia Krzysztof Patyna.
Warto przypomnieć, że jeden z funkcjonariuszy miał rozległe poparzenia ciała i przeszedł zabieg przeszczepu skóry. Oskarżony mówił przed sądem, że nie planował ataku na policjantów i nie chciał ich zabić. Przypomnę jeszcze, że to dzięki bohaterskiej postawie komornika, który zaczął bronić, a potem pomagać rannym policjantom, nie doszło do najgorszego. Wyrok kaliskiego sądu nie jest prawomocny.
Sebastian Grzegorczyk, Kalisz

Sprawdź także

W.Żurek w KSSiP

Sędzia Waldemar Żurek został powołany na wicedyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury Minister Sprawiedliwości Adam …