Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Podpaliliśmy cały świat

Podpaliliśmy cały świat


Przyjaciele i Przyjaciółki! Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy! W tej chwili w Amazonii płoną TYSIĄCE pożarów. Całe miasta są spowite czarnym dymem…

To przerażające. Ale Avaaz właśnie przekazał Kongresowi Brazylii petycję z ponad milionem podpisów – w tym Twoim! A teraz nasza petycja rozchodzi się po świecie lotem błyskawicy. Pożary Amazonii wyrwały się spod kontroli, a władze Brazylii znalazły się pod ogromną presją. Użyjmy siły naszego ruchu, by wymóc na nich ochronę Amazonii! Udostępnij tę petycję wszystkim znajomym!

Przyjaciele i Przyjaciółki!

W ciągu ostatniego roku Amazonia straciła obszar o powierzchni 500 TYSIĘCY STADIONÓW piłkarskich! Niemal PÓŁ MILIARDA drzew zniknęło na zawsze.

Amazonia płonie

Wiecie, jak to się odbywa? Uzbrojone oddziały wdzierają się na chronione tereny i mordują liderów rdzennych społeczności, jeśli stawiają opór. Mówi się, że samoloty zrzucają benzynę z powietrza, by wzniecać olbrzymie pożary lasu. Odkąd Brazylią rządzi prawicowy ekstremista Jair Bolsonaro, sytuacja stale się pogarsza. Prezydent likwiduje ostatnie zabezpieczenia Amazonii.

Dym z płonącej Amazonii widać nawet z Kosmosu

Właśnie teraz obrońcy Amazonii w brazylijskim Kongresie starają się wprowadzić nowe prawo, które zapewniłoby bezcennej puszczy bezpieczeństwo. Rdzenni mieszkańcy apelują do światowej opinii publicznej, by ujęła się za puszczą, która jest ich domem. Apelują do nas!

Odpowiedzmy potężnym obywatelskim głosem naszego ruchu i obrońmy Amazonię. Kiedy zbierzemy wystarczająco dużo podpisów, nasi sojusznicy w kluczowym momencie dostarczą petycję brazylijskim posłom. Uciszmy ogromne piły i nie pozwólmy, by Amazonia umarła!
Bolsonaro nie szczędzi pochwał niszczycielom puszczy. Zablokował fundusze na ochronę lasów i zagroził, że wypędzi wszystkie rdzenne społeczności z ich ziemi. Jeśli go nie powstrzymamy, stracimy nie tylko puszczę: możemy stracić wszystko. Amazonia pochłania i magazynuje ogromne ilości dwutlenku węgla. Gdy ją stracimy, nic już nie zatrzyma kryzysu klimatycznego.

Posłowie brazylijskiego Kongresu przedstawią projekty ustaw, które CAŁKOWICIE zapobiegną nielegalnej wycince lasu, a liderzy rdzennych społeczności wzywają świat, by pomógł im ratować puszczę. A my możemy im pomóc!

Amazonia nas potrzebuje – tak jak my jej. Podpisz petycję i udostępnij, gdzie tylko możesz. Przerwijmy umieranie Amazonii, zanim będzie za późno. Gdy zbierzemy wystarczająco dużo podpisów, zrobimy co w naszej mocy, by uratować amazońską puszczę. Pokażemy, jak wielkie jest poparcie opinii publicznej, opublikujemy w prasie ogłoszenia i będziemy naciskać na rządy wielu państw świata, by przestały milczeć w tej sprawie:

Kilka lat temu, gdy Brazylia zamierzała sprzedać obszar Amazonii wielkości Danii, sprzeciwiło się temu prawie dwa miliony avaazowców – i WYGRALIŚMY! Dziś nad Amazonią wisi znacznie większa groźba… Dlatego musimy walczyć jeszcze bardziej zaciekle i jeszcze skuteczniej, aż znów zwyciężymy dla Amazonii!

Z nadzieją i determinacją,

Diego, Bert, Laura, Andrew, Mel, Nana i Luis wraz z całym zespołem Avaaz

Dowiedz się więcej:

„Zielone płuca świata” znikają w rekordowym tempie
https://smoglab.pl/zielone-pluca-swiata-znikaja-w-rekordowym-tempie-to-najgorszy-maj-w-historii-pomiarow/

Brazylia. Rząd Bolsonaro udostępni obszary puszczy amazońskiej
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/brazylia-rzad-bolsonaro-udostepni-obszary-puszczy-amazonskiej,901864.html

PŁONIE TAKŻE ARKTYKA

Arktyka PŁONIE! Ogromne pożary widać już z przestrzeni kosmicznej.

Planeta nie przeżywała czegoś takiego od 10 tysięcy lat. Ten lipiec był najgorętszym miesiącem, odkąd są prowadzone pomiary. To już nie jest globalne ocieplenie – to globalna pożoga. A to dopiero początek. Wkrótce będzie znacznie gorzej…

Brzmi to przerażająco, ale najgorsze ze wszystkiego byłoby porzucenie nadziei – bo wciąż jeszcze MOŻEMY uniknąć katastrofy i zapewnić naszym dzieciom i wnukom czystą, zieloną przyszłość!

Dlatego przez najbliższe 16 miesięcy Avaaz zrobi wszystko, by skierować świat na bezpieczny kurs. Zaczniemy od decydującego szczytu klimatycznego ONZ w przyszłym miesiącu, a kulminacyjny punkt naszej kampanii przypadnie pod koniec przyszłego roku, gdy będą trwać najważniejsze negocjacje klimatyczne od czasu podpisania porozumienia paryskiego. Oto, co możemy zrobić, by zwyciężyć:

Naciskać na rządy państw, by ogłosiły alarm klimatyczny i zobowiązały się do przejścia na 100% czystej energii
Zachęcić miliony ludzi do udziału w największym w historii młodzieżowym strajku klimatycznym
Zorganizować szkolenia dla najbardziej inspirujących młodych liderów klimatycznych z całego świata
Stawić czoła koncernom paliwowym i blokować zakusy ich popleczników wszędzie tam, gdzie próbują przejąć władzę

Aby nasz plan się powiódł, musimy zacząć już dziś! Jeśli 10 tysięcy z nas postanowi przekazywać tygodniowo równowartość kubka kawy, będziemy mogli ruszyć z globalną akcją klimatycznego oporu i obronić to, co dla nas najważniejsze.
Niektórzy już się poddali – nie wierzą, że uda się zahamować zmianę klimatu. Ale to jest możliwe! Mamy wszystko, czego potrzeba, by zbudować czystą, zieloną, prężną gospodarkę. Energia odnawialna często jest już tańsza od paliw kopalnych, a na całym świecie rozwija się inspirujący ruch młodych ludzi, którzy walczą o świat zasilany wyłącznie czystą energią.

Koncerny paliwowe i ci, którzy zaprzeczają zmianie klimatu, brutalnie ich atakują. Ale możemy ich wesprzeć siłą całego naszego ruchu. Zaczniemy na szczycie w przyszłym miesiącu, a potem przez 16 miesięcy zjawimy się wszędzie tam, gdzie będą podejmowane ważne decyzje, by walczyć o naszą wspólną przyszłość!

Żaden inny ruch nie jest w stanie poprowadzić tak wielkiej kampanii na całym świecie. Wszystko, co osiągnął ruch Avaaz, zawdzięczamy drobnym darowiznom od naszej społeczności. To nasze jedyne źródło finansowania. Dorzuć co tydzień drobną kwotę i zbudujmy sobie przyszłość, w której będzie się chciało żyć:

Przed podpisaniem paryskiego porozumienia klimatycznego mówiono nam, że nasz cel – 100% czystej energii – jest niemożliwy do osiągnięcia. Ale razem dokonaliśmy niemożliwego. Organizowaliśmy masowe marsze i demonstracje w wielu miastach świata, działaliśmy na ulicach, w mediach i w gabinetach polityków. A dziś coraz więcej krajów przygotowuje plany przejścia na 100% czystej energii! Wciąż jednak wiele państw stawia opór, narażając nas wszystkich na niebezpieczeństwo, dlatego nasz wielomilionowy ruch znów jest potrzebny.

Z nadzieją, miłością i ogromną determinacją,
Bert, Marigona, Joseph, Risalat i Rosa wraz z całym zespołem Avaaz
P.S. To może być Twoja pierwsza darowizna dla naszego ruchu – ale za to jak cenna! Czy wiesz, że Avaaz działa wyłącznie dzięki drobnym darowiznom od osób takich jak Ty? Nie przyjmujemy pieniędzy od nikogo innego, dlatego jesteśmy niezależni, elastyczni i skuteczni. Już ponad milion osób przekazało darowizny, by Avaaz mógł zmieniać świat na lepsze. Dołącz do nich!
Dowiedz się więcej:

Gazeta Wyborcza: Tegoroczny lipiec był najcieplejszym w historii pomiarów. Syberia płonie, a Grenlandia się topi
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25061988,lipiec-2019-byl-najcieplejszym-lipcem-w-historii-pomiarow-syberia.html

TVN24: Syberia w ogniu. „Gdy torf płonie, emituje gigantyczne ilości dwutlenku węgla”
https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/syberia-w-ogniu-gdy-torf-plonie-emituje-gigantyczne-ilosci-dwutlenku-wegla,296694,1,0.html

Nauka w Polsce: Bezprecedensowe pożary lasów w Arktyce | Nauka w Polsce
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C78063%2Cekspert-bezprecedensowe-pozary-lasow-w-arktyce.html

Sprawdź także

Palestra lepsza od Temidy

W sobotę 2 października 2021r. na kortach „Olimpia Park” w Poznaniu tenisowa reprezentacja Wielkopolskiej Palestry …