Strona główna / Aktualności / Podziękowania filmowców dla prokuratury

Podziękowania filmowców dla prokuratury

Na ręce Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta wpłynęły podziękowania i gratulacje Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszki Odorowicz dla Prokuratury Okręgowej w Olsztynie za profesjonalne i zaangażowane działania, dzięki którym został zamknięty jeden z największych w Europie pirackich serwisów internetowych Kinomaniak.tv.
Podziękowania składają również polscy dystrybutorzy i producenci filmowi. Z uwagi na fakt, że serwis ten był zainstalowany na zagranicznych serwerach, a jego właściciele używali wszelkich dostępnych w Internecie metod dla ukrycia swojej tożsamości, ujawnienie sprawców i zatrzymanie przestępczego procederu wymagało od nadzorującego prowadzoną sprawę prokuratora dużej wiedzy informatycznej i technicznej, a także podjęcia międzynarodowej współpracy i znacznego zaangażowania osobistego. Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz w swoich podziękowaniach podkreśliła, że zamknięcie serwisu Kinomaniak.tv przeczy powszechnym opiniom, że zwalczanie przestępczości intelektualnej w Internecie w odniesieniu do tzw. serwisów warezowych nie jest możliwe. Jak zauważa, metodyka zastosowana w tej sprawie przez olsztyńską prokuraturę może być przykładem i wzorcem dla wszystkich organów ścigania w RP.
Wydział Informacji i Kontaktu z Mediami Prokuratury Generalnej

Sprawdź także

Szczyty pogardy prawa

„Spotkaniem publicystycznym” nazwał posiedzenie komisji śledczej ds. Pegasusa świadek Mikołaj Pawlak. Odmówił złożenia przyrzeczenia, a …