Otwartość, tolerancja i gościnność są częścią polskiej tożsamości. Pokażmy, co tak naprawdę oznaczają wartości, które nas łączą. Bądźmy solidarni z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia, bo musieli uciekać przed wojną i prześladowaniami. Globalny kryzys uchodźczy jest wywołany przez konflikty i kryzysy na całym świecie, ale dramatyzmu dodaje
mu bierność społeczności międzynarodowej. Nie pozwólmy, aby Polska była kojarzona z przemocą wobec różnorodności, a język nienawiści był uznawany za głos całego społeczeństwa.
Domagaj się, by władze nie pozostawały bierne wobec dramatu tysięcy ludzi i wzięły odpowiedzialność za obecny kryzys uchodźczy. Podpisz petycję i wezwij władze Polski, by działały aktywnie na rzecz poszanowania praw uchodźców poprzez m.in. wsparcie finansowe dla państw przyjmujących najwięcej uchodźców oraz tworzenie bezpiecznych i legalnych dróg do Europy dla uchodźców najpilniej potrzebujących przesiedlenia. Wyciągnij pomocną dłoń!
Trwa największy kryzys uchodźczy od czasu II wojny światowej. Miliony ludzi uciekają przed niewyobrażalną przemocą i prześladowaniami w ich krajach – od bombardowań i broni chemicznej w Syrii po tortury i zniewolenie w Erytrei. 4 miliony uchodźców schroniło się w krajach ościennych Syrii. Kraje takie jak Pakistan, Etiopia czy Czad goszczą o wiele więcej uchodźców niż państwa UE. Przerwijmy dramat uchodźców Amnesty International przedstawiła 11-punktowy plan działania w obliczu kryzysu, który powinien zostać wdrożony przez kraje członkowskie UE, by prawa uchodźców były respektowane. Wzywa on między innymi do większego wsparcia finansowego dla państw przyjmujących najwięcej uchodźców oraz tworzenia bezpiecznych i legalnych dróg do Europy dla uchodźców najpilniej potrzebujących przesiedlenia, np. ofiar przemocy seksualnej czy tortur. Działanie w obliczu kryzysu uchodźczego to nasza wspólna europejska odpowiedzialność. Wezwij władze Polski, by nie pozostawały bierne wobec dramatu tysięcy ludzi. Pokażmy, że potrafimy być otwarci i solidarni! Podpisz apel na stronie AI.
Sprawdź także
Jawny proces – nie zawsze
Na postanowienie sądu o wyłączeniu jawności procesu karnego powinno przysługiwać zażalenie do innego równorzędnego składu …