Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Policjant strzelał do skazanego

Policjant strzelał do skazanego

We Wrześni doszło do użycia broni przez funkcjonariusza policji, który oddał strzał ostrzegawczy w powietrze, ścigając zbiega z więzienia.

Dawid S. odbywał karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Gębarzewie. Podczas odbywania kary odgrażał się współosadzonemu Przemysławowi S., że znajdzie go i zemści się za nieporozumienia między nimi. W dniu 23 czerwca 2010 roku Dawid S. będąc zatrudniony w grupie roboczej na zewnątrz Zakładu Karnego, zbiegł samowolnie podczas powrotu z prac w miejsca zatrudnienia. Funkcjonariusze policji niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania Dawida S.
Ustalono, że 23 czerwca 2010 roku Dawid S. przyjechał do Kostrzyna, gdzie przebywał Przemysław S. i biegnąc za nim ulicą wymachiwał nożem, grożąc mu uszkodzeniem ciała i śmiercią. Następnego dnia po tym zdarzeniu, Dawid S. został zidentyfikowany i patrol Policji podjął pościg za wyżej wymienionym.
Podczas próby zatrzymania Dawid S. zaatakował funkcjonariusza Policji, który oddał strzał ostrzegawczy w powietrze. Pomiędzy zatrzymywanym a policjantem wywiązała się szarpanina, podczas której Dawid S. wyciągnął nóż i zaatakował policjanta, wówczas policjant oddał strzał w prawe udo podejrzanego. Dawid S. został przesłuchany w charakterze podejrzanego o przestępstwa samouwolnienia się, gróźb karanych i czynnej napaści na funkcjonariusz Policji.
Sąd Rejonowy we Wrześni zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Obecnie Dawid S. przebywa w Areszcie Śledczym w Bydgoszczy na oddziale szpitalnym, a toku postępowania badane są również okoliczności związane z zasadnością użycia broni.

Sprawdź także

Od referendarza do sędziego

Otwarcie referendarzom pozaaplikacyjnej ścieżki do zawodu sędziego. Opinia Marcina Wiącka dla senackiej komisji Rzecznik Praw …