Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Policjant zamiast psychologa

Policjant zamiast psychologa

– Tam, gdzie jest potrzeba opieki zdrowotnej i psychologicznej, wprowadza się policję, prokuratora i sąd. Kiedy wybieramy pewną grupę, którą pozwalamy traktować przedmiotowo, pozwalamy nią handlować, pozbawiać praw, to jest tylko wstęp do tego, żeby zobaczyć, kto może być następny – mówiła prof. Monika Płatek w Radiu TOK FM. w audycji OFF Czarek.- Bardzo ważne jest, aby uświadomić samym kobietom, że traktowane są niezwykle przedmiotowo w tym kraju od 1993 r., kiedy nazwano kompromisem coś, co było bardzo ordynarnym handlem autonomią, życiem i zdrowiem kobiet.
– Handlem dokonanym pomiędzy politykami i panami w sutannach – dodała. – Kiedy wybieramy pewną grupę, którą pozwalamy traktować przedmiotowo, pozwalamy nią handlować, pozbawiać praw, to jest tylko wstęp do tego, żeby zobaczyć, kto może być następny – oceniła prawniczka.
„Nowa władza nie respektuje nawet tego, co sama obiecywała” Zdaniem Płatek, „pozbawienie człowieka prawa do tego, aby decydował o swojej płodności to tak naprawdę zniewolenie go”. – Nowa władza stara się zmienić nam ustrój, nie respektuje nawet tego, co sama obiecywała, że będzie robić – zaznaczyła karnistka. – Odrzuca się projekt społeczny „Ratujmy Kobiety”, a przyjmuje się projekt, który całkowicie zwalnia władze z obowiązku przestrzegania prawa ludzi do tego, aby w sposób świadomy decydowali o swoim potomstwie – mówiła. „Znosi się obowiązek władzy do dbania o życie i zdrowie kobiet” – W nowej ustawie nie ma już obowiązku władzy, aby dać dostęp do informacji, nie ma obowiązku edukacji czy zapewnienia poradnictwa i środków antykoncepcyjnych – wymieniała Płatek. – Likwiduje się to, co jest podstawą zdrowia kobiet, płodów i dzieci – stwierdziła. – Znosi się obowiązek władzy do zapewnienia badań prenatalnych. Znosi się obowiązek władzy do dbania o życie i zdrowie kobiet – podkreśliła prawniczka. – Wprowadza się możliwość karania kobiet za poronienie – zaznaczyła Płatek. – Tam, gdzie jest potrzebne zapewnienie opieki zdrowotnej i psychologicznej, wprowadza się policję, prokuratora i sąd – powiedziała.
Monika Platek
Źródło: Radio TOK FM

Sprawdź także

Obajtek beatyfikowany???

Abp Skworc podziękował Orlenowi. Słowa arcybiskupa Wiktora Skworca nt. przejęcia spółki Polska Press przez PKN …