Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Politycy i prawnicy o prawie

Politycy i prawnicy o prawie

Na zaproszenie dr. Krystyny Babiak, dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu przybyli kandydaci do parlamentu, aby porozmawiać z prawnikami o prawie. Kandydat do Senatu: Andrzej Jóźwiak, i do do Sejmu: Krystyna Łybacka i Bożena Stradowska ? Adamska (SLD), Agnieszka Kozłowska – Rajewicz( PO), Błażej Spychalski( PiS) i Wojciech Jankowiak( PSL). Pani dziekan witając zebranych, w tym w dużej mierze młodych radców i aplikantów radcowskich, pytała kandydatów do parlamentu, jakie mają stanowisko w sprawie lansowanego przez dwie ostatnie ekipy rządzące RP ( czyli PO i PiS) otwarcia zawodów prawniczych w sytuacji, gdy rynek usług prawnych jest już zamknięty. Po bardzo trudnych studiach prawniczych i opłacanej z własnej kieszeni aplikacji młody człowiek może znaleźć się w sytuacji, że do jego kancelarii nikt nigdy nie przyjdzie.
Co przyszli parlamentarzyści, pytała dr Krystyna Babiak sądzą o zainicjowanej przez środowisko radców prawnych akcji edukacji prawa, począwszy od szkół, nawet podstawowych. Czy zmasowana ilość prawników – pytała dr K. Babiak ? przejdzie, naprawdę, w jakość? Co z tego będą mieć obywatele.
Odpowiedzi przyszłych parlamentarzystów nie odbiegały od ich oficjalnych programów wyborczych. Na tle politycznych formułek wyróżniali się Bożena Stradowska -Adamska i Andrzej Jóźwiak, jedyni w gronie kandydatów do parlamentu, prawnicy z zawodu, doskonale znający realia i potrzeby środowiska prawniczego. Zatem odwoływali się nie tyle do rozumu, co do serc swoich kolegów po fachu.
XXX
W czwartek 6 października nie dojdzie do debaty kandydatów na senatorów w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, albowiem udziału odmówiła reprezentantka PO.

Sprawdź także

Medal Wolności Słowa

Ewa Łętowska, Piotr Świerczek oraz Lidia Niedźwiedzka-Owsiak wraz z Jerzym Owsiakiem zostali uhonorowani Medalami Wolności …