Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Polityczne mariaże

Polityczne mariaże

Jarosław Kaczyński przyznał w Poznaniu, że kibicuje drużynie Hiszpanii. Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości polskie wyniki w czasie Euro są tak samo kiepskie, jak długość wybudowanych w kraju autostrad. Prezes partii zwanej także Pustosłowiem i Sloganami ma zupełnie inne odczucia, aniżeli zdecydowana większość Polaków. Jarosław Kaczyński oświadczył także, że z chuligaństwem trzeba walczyć, ale kibice mają prawo do poglądów politycznych. Z chuligaństwem, bandytyzmem, ustawkami trzeba bezwzględnie walczyć, ale jeżeli kibice urządzają uroczystości patriotyczne, to trzeba bić im brawo – powiedział w prezes PiS Jarosław Kaczyński. Kibice mają prawo do poglądów politycznych ? dodał. To, że takie poglądy były ?wyrażane? podczas rozbijania marszu Rosjan udających się na mecz, dla prezesa nie ma znaczenia. Tak samo jak nie miało znaczenia, że onegdaj jego była najbliższa koleżanka partyjna Beata Kempa podpisała poręczenie osobiste za Piotra „Starucha” Staruchowicza. Za zatrzymanego kibica Legii ręczył także Tomasz Kaczmarek, czyli słynny agent Tomek ? do dzisiaj wierny członek PiS.
To, że nastąpił mariaż PiS z kibolami, nie podlega dyskusji. Jak można inaczej zinterpretować słowa Kaczyńskiego, który określił bandytów stadionowych biorących udział w wydarzeniach 11 Listopada ubiegłego roku jako ” Dorodną polską młodzież, która przeciwstawiła się lewicy „. Nikt nie miał jakichkolwiek wątpliwości,że odwiedziny w areszcie zatrzymanego ” Starucha ” po pobiciu piłkarza stołecznego klubu J. Rzeźniczaka, przez polityków PiS Z. Romaszewskiego, B. Kempy czy A. Sikory, którzy chcieli wystawić ” Staruchowi ” glejt niewinności, nie odbyły się za zgodą Kaczyńskiego.
Szef PiS zapowiedział, że rząd PiS będzie bardzo twardy w walce z rzeczywistą przestępczością, także stadionową i jednocześnie będzie twardo przestrzegać wolności słowa. „Skończą się czasy, że niektórych ludzi, niektórych gazet nie można skrytykować, na własnej skórze mogłem to wypróbować, bo od razu płaci się takie kary, które są na granicy konfiskaty mienia, natomiast oni mogą krytykować, łgać w żywe oczy i nic im nie można zrobić”. Jak zawsze frazesy, slogany i pustosłowie.

Sprawdź także

Jaki egzamin notarialny

Gdzie powinno się zdawać egzamin notarialny. Resort sprawiedliwości zgadza się z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Powinno …