Najnowsze informacje
Strona główna / Moja kancelaria / Polityczne szykany

Polityczne szykany

Mec. Wawrykiewicz: Władza potknie się na tym skromnym, uczciwym człowieku

aaaaaaaaaaaaakrofkrfrffff.jpg

Mecenas Michał Wawrykiewicz skomentował ataki rządzących skierowane w stronę sędziego Igora Tulei.

– Prokuratura chce stawiać zarzuty Tulei za ujawnienie tajemnicy śledztwa w sprawie, którą wcześniej sama umorzyła nie widząc przestępstwa? Byłem na tej sprawie. Uzasadnienie, by śledztwo wznowić mnie przekonało. A prokurator nie wnosił wtedy o tajność. Ciekawe, prawda? – dziwi się sprawie dziennikarz Wojciech Tumidalski, „Rzeczpospolita”.

Tzw. Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego powołana przez polityków PiS ma teraz zająć się sprawą uchylenia immunitetu sędziemu Igorowi Tulei.

– Immunitet jest tarczą sędziego, który rozstrzygając w ważnych sprawach, gdzie orzeczenie może się nie spodobać politykom, może być narażony na szykany – komentował w programie „Fakty po faktach” sędzia Tuleya.

***

Oburzenia całą sprawą nie ukrywa mecenas Michał Wawrykiewicz z inicjatywy „Wolne Sądy”.

– Chcą postawić zarzuty karne sędziemu Igorowi Tulei wyssane z palca! Ale to nieważne, najważniejsza jest zemsta. W tym celu organ zwany izbą ma najpierw uchylić sędziemu immunitet. Pamiętajcie niszczyciele polskiej praworządności, dzień waszego sądu nadchodzi rychło – komentuje prawnik.

– Ta władza, z całą swoją butą, arogancją i ignorancją, potknie się i wywinie orła na tym skromnym, uczciwym i prawym człowieku. Na próbie siłowego, brutalnego zniszczenia go. Jego charakter i przywiązanie do wartości kontra systemowa machina represji. Zobaczycie kto wygra. Zakład? – dodaje mec. Wawrykiewicz.

Sprawdź także

PAD-aleć nie zna prawa

Nie opadają emocje w związku ze zmianami w Prokuraturze Krajowej. Skomentował je w ostrym liście …