Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Polonia bez obwodów

Polonia bez obwodów

Rozporządzenia w sprawie utworzenia dodatkowych zagranicznych obwodów wyborczych wciąż nie ma. Ministerstwo Spraw Zagranicznych na opublikowanie listy ma czas do 25 września. Odpowiedzialny za te kwestie wiceszef resortu dyplomacji Piotr Wawrzyk został kilka dni temu zdymisjonowany. Jak poinformował premier, powodem dymisji jest toczące się „postępowanie wyjaśniające”.

31 sierpnia premier Mateusz Morawiecki odwołał Piotra Wawrzyka z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jak wyjaśnił resort dyplomacji, powodem tej decyzji był „brak satysfakcjonującej współpracy”.

Jako pierwsza informację o odwołaniu Wawrzyka z MSZ podała „Gazeta Wyborcza”. Dziennik, powołując się na swojego informatora z MSZ, przekazał, że w czwartek do budynku resortu dyplomacji weszli agenci służb specjalnych, prawdopodobnie CBA. Przesłuchali kierownictwo departamentu konsularnego i dyrektora generalnego MSZ. Jeszcze tego samego dnia premier Morawiecki odwołał Wawrzyka.

Więcej na tvn24.pl

Sprawdź także

Kto ujawnił dane księdza

Sprawa ujawnienia danych księdza, który popełnił samobójstwo. Kolejna odpowiedź Prezesa UODO Rzecznik Praw Obywatelskich występuje …