Połowa lasów Ziemi wycięta

W każdej sekundzie ścinamy 476 drzew, by produkować jeszcze więcej mięsa, oleju palmowego i innych artykułów. Ale teraz Europa może zakazać produktów, których wytwarzanie przyczynia się do wylesiania. Wywołałoby to głęboką zmianę w światowych łańcuchach dostaw. To nowe prawo musi wejść w życie – sprawmy, by tak się stało! Kliknij i poprzyj ten projekt w oficjalnych unijnych konsultacjach. Każdy złożony podpis będzie argumentem za naprawdę ambitną ochroną lasów. Niech będzie ich jak najwięcej!

Co roku wycinamy aż 15 MILIARDÓW DRZEW – aż 476 w każdej sekundzie. Puszcze, dżungle tropikalne i nasze rodzime lasy są wycinane w pień, by zrobić miejsce na pastwiska dla bydła i plantacje palmy oleistej albo soi.

Ale dziś mamy wyjątkową szansę to zmienić.

Właśnie w tej chwili Unia Europejska rozważa wprowadzenie zakazu sprzedaży wszelkich produktów powiązanych z wylesianiem. Unia jest tak ogromnym rynkiem, że przyjęcie tego przepisu zmusiłoby do zmian nawet największych światowych producentów. Wpłynęłoby to na cały globalny łańcuch zaopatrzenia, a nasze puszcze, lasy i mokradła mogłyby wreszcie odetchnąć.

Ziemia potrzebuje tego prawa – sprawmy więc, by weszło w życie!

To nie jest zwyczajna petycja. Twój podpis będzie głosem w oficjalnych konsultacjach Unii Europejskiej. Każdy podpis się liczy. Im będzie ich więcej, tym silniej zabrzmi argument za wprowadzeniem tego ambitnego planu w życie. Kliknij i oddaj głos, a potem prześlij tę wiadomość znajomym:

Popieram prawo, które ochroni lasy

Dziesięć lat temu utrata lasów była poważnym problemem. Dziś to po prostu masakra. Lasy produkują tlen, stabilizują klimat i są siedliskiem 80% gatunków roślin i zwierząt żyjących na lądzie. A właśnie niszczymy je bezpowrotnie.

Ale teraz możemy mieć sposób na ich skuteczną ochronę!

Nowy przepis zakazałby w całej Unii handlu towarami, których produkcja prowadzi do masowego wylesiania. Z dnia na dzień niszczenie wielkich połaci lasów i puszcz, które wzrastały od setek lat, przestałoby przynosić zyski. Byłby to precedens na skalę świata.

Postarajmy się więc wygrać tę kampanię! Dla dżungli, jaguarów, orangutanów, goryli i dla milionów ludzi, którzy zamieszkują lasy i puszcze całego świata. Dla naszych dzieci, które z zachwytem zadzierają głowę pod rozłożystymi koronami drzew – Kliknij i oddaj głos w oficjalnej konsultacji UE. Formularz i linki na stronie avaaz.org

Sprawdź także

Wciąż przegrywamy w ETPC

Na łamach portalu monitorkonstytucyjny.ue można zapoznać ze sprawami rozpatrywanymi przez ETPC w Strasburgu przeciwko Polsce …